powiększ tekst A A A

niedziela 16.01.2011

Kategoria
Pozostałe informacje

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KAMIONNEJ - 16.01.2011

Tegoroczna uroczystość Dnia Babci i Dziadka w Kamionnej była obchodzona dnia 16 stycznia w szczególnie podniosłej i radosnej atmosferze. Po raz pierwszy mieszkańcy Kamionnej mieli okazję zobaczyć nowootwartą salę gimnastyczna.
Młodzież Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wraz z mieszkańcami wsi przygotowała występ grupy kolędniczej. W rolę gospodarzy wcielili się Anna i Krzysztof Krawczykowie wraz z dziećmi. Seniorkę rodu zagrała Genowefa Sowa, a partnerował Jej Władysław Mech, który był współautorem scenariusza, napisał też okolicznościowy wierz dla Babci i Dziadka. Wiodącą rolę w Kolędzie czyli Żyda zagrał absolwent Szkoły Dominik Gumuliński. Muzyczną oprawę dał zespół wokalny "Vox Eremi", prowadzony przez nauczycielkę Renatę Paruch oraz akordeonista Paweł Giza (absolwent).
Występ grupy kolędniczej bardzo się podobał i został nagrodzony gromkimi brawami. Tradycyjnie przedszkolaki przedstawiły okolicznościowy program, słowno - muzyczny poświęcony seniorom. Na zakończenie triumfalnie zabrzmiały dźwięki poloneza, a dzieci z młodszych klas wyglądały cudownie tańcząc w jego rytmie. Pani Dyrektor mgr inż. Anna Kępa złożyła serdeczne życzenia dla wszystkich przybyłych gości i zaprosiła do wspólnego kolędowania i biesiadowania, które w miłej atmosferze przeciągnęło się do późnych godzin wieczornych.