powiększ tekst A A A

wtorek 25.01.2011

Kategoria
Pozostałe informacje

SUKCES W KONKURSIE POEZJI ŚPIEWANEJ - DĄBROWICA - 25.01.2011

W ostatnim czasie mieliśmy sporo okazji, by pisać o sukcesach wokalnych uczniów z Kamionnej. Miło nam bardzo, że możemy napisać o kolejnym sukcesie wokalnym, odniesionym tym razem przez członków grupy wokalno - instrumentalnej "Śpiewające Gitary" z Publicznego Gimnazjum w Trzcianie. Zespół prowadzony przez Martę Błasińską z powodzeniem wział udział w Konkursiw Poezji Śpiewanej, zorganizowanym 25 stycznia 2011 roku w Zespole Szkół im. prof. Jana Zdzisława Włodka w Dąbrowicy, zajmując tam I miejsce.
Każdy z uczestników konkursu musiał wykonać dwie piosenki. Dziewczęta z Trzciany zaśpiewały utwór "Opadły mgły" Starego Dobrego Małżeństwa oraz "Między nami" z twórczości Jacka Kaczmarskiego. Na drugim miejscu znalazł się zespół "Marzenie" z Łapanowa, na pozycji trzeciej uplasowała się grupa z Technikum z Dąbrowicy.
W kategorii solistów ze "Śpiewających Gitar" wystąpiła Sylwia Cholewa z utworem "Dzika róża" Gałczyńskiego oraz "Kiedy umrę kochanie" z wiersza Haliny Poświatowskiej. Zajęła drugie miejsce, co potwierdziło bardzo dobre przygotowanie się i duży talent. Podczas konkursu rywalizacja była zacięta, jednak zarówno zespołowi jak i naszej wokalistce udało się osiągnąć ogromny sukces. Po ogłoszeniu wyników dziewczęta zostały zaproszone na poczęstunek.