powiększ tekst A A A

poniedziałek 16.01.2012

Kategoria
Pozostałe informacje

KONCERT KOLĘD W KIERLIKÓWCE

    Niewielka, bo licząca około 700 wiernych Parafia w Kierlikówce, której proboszczem jest ks. Zbigniew Marek Wachowicz, może poszczycić się aż dwoma scholami. Starsza – nosi obecnie nazwę „Cud" i ma już za sobą wydanie dwóch płyt kompaktowych: „W cieniu Twoich rąk" (2006 r.) i „Tyle cudów" (2011 r.). Młodsza nazwała się „Radosne Nutki".
    Obie grupy, prowadzone przez Panią Małgorzatę Mikołołajek, nie tylko uświetniają nabożeństwa w swojej parafii, ale także w parafiach okolicznych. Czasem organizują specjalne koncerty.
    Jeden z takich koncertów odbył się w kielikowskim kościele 16 stycznia 2012 roku. Na wspólne śpiewanie kolęd zaproszono nie tylko parafian, ale także zaprzyjaźniony zespół z Kamionnej „Vox Eremi", wyróżniony ostatnio w Będzinie na ogólnopolskim Festiwali Kolęd i Pastorałek oraz przyjaciół z łapanowskiego Stowarzyszenia „Pro-Aktywni".
Koncert rozpoczął się od przybycia kolędników do kościoła. Śpiewającą kolędę grupę przyprowadził grający na akordeonie organista – Pan Janusz Stańdo. Wszystkich przybyłych powitał proboszcz Zbigniew Wachowicz, a potem poszczególne grupy przedstawiła Pani Bożena Grabowska.
    Potem, ponad godzinę trwał koncert poszczególnych grup. Najpierw śpiewała schola „Cud" poszerzona o przyjaciół z Łapanowa, potem „Radosne Nutki", a na koniec „Vox Eremi", prowadzony przez Panią Renatę Paruch. Zgromadzeniu w kościele parafianie i goście mogli posłuchać pięknie zaśpiewanych kolęd i pastorałek tradycyjnych i współczesnych. Było także wspólne śpiewanie kolęd.
    Po zakończeniu koncertu zaproszono dzieci, młodzież, ich rodziców i opiekunów na poczęstunek, a potem kulig.

Zdjęcia - w galerii. Relacja wideo - w video relacjach.