powiększ tekst A A A

wtorek 10.04.2012

Kategoria
Informacje Urzędu Gminy

Trwa budowa chodnika przy DW 966 w Trzcianie i Leszczynie.

Foto relacja

Przy drodze wojewódzkiej Nr 966 w miejscowościach Trzciana i Leszczyna kontynuowana jest budowa chodnika.

W ubiegłym roku wykonano prace za kwotę 320 tys.zł natomiast w roku bieżącym koszt wykonywanych prac to 204 304,10 zł. Zakres robót obejmuje budowę kanalizacji burzowej z infrastrukturą i ułożenie chodnika z kostki brukowej na odcinku o długości 831 mb. Dokumentację projektową wykonano ze środków gminnych .

Bardzo duży wkład pracy społecznej przy wykonywaniu podbudowy chodnika miał Pan Karol Kłósek ze Trzciany, za co składamy mu serdeczne podziękowanie.

Wartość całego zadania to 679 304,10 zł. Zadanie jest współfinansowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Prace związane z budową chodnika wykonuje firma Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe FILAR Pana Marka Stochla z Bochni.

Planowany termin zakończenia robót zgodnie z umową to koniec sierpnia br. ale wykonawca zapewnia, że prace zostaną wykonane przed terminem.

 

Ponadto informujemy:

Na zlecenie Starostwa Powiatowego i Zarządu Dróg Powiatowych w Nowym Wiśniczu wybudowano odcinek chodnika o długości 234 m w Łąkcie Dolnej na trasie od wjazdu do posesji państwa Burkowiczów do budynku remizy OSP jako kontynuację budowy wykonanego wcześniej chodnika o długości 120 m.