powiększ tekst A A A

czwartek 08.06.2017

Kategoria
Pozostałe informacje

XVIII GMINNY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ - RELACJA

 Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej "Ja po prostu mam talent" doczekał się dorosłości. 3 czerwca 2017 roku odbyła się bowiem osiemnasta odsłona konkursu wokalnego, który ma na celu odkrywanie i promowanie talentów muzycznych, a konkretnie wokalnych uczniów z Gminy Trzciana, zarówno tych najmłodszych w wieku przedszkolnym, jak i młodzieży gimnazjalnej. 
 Festiwal, będący początkowym elementem pikniku rodzinnego. zgromadził w tym roku 19 młodych wykonawców, samych solistów, z wszystkich placówek oświatowych Gminy Trzciana. Cały piknik, w tym Festiwal, w roli konferansjerki poprowadziła Małgorzata Mikołajek. 
 Występy uczestników Festiwalu oceniało jury, pracujące w tym roku w składzie: Bożena Ciszek-Mickoś - przewodnicząca, Anna Kępa, Anna Zelek. Wysłuchało ono 19 bardzo zróżnicowanych tematycznie i muzycznie piosenek, w tym np. znanych z radio i telewizji: "Bal moich lalek", "Na raz, na dwa", "Laleczka z saskiej porcelany", a nawet "Moje serce to jest muzyk", czy kontrastowo różnej "Miłość w Zakopanem". Ocena była więc trudna, ale jury poradziło sobie i po naradzie podjęło decyzję, przyznającą wyróżnienia: Martynie Golonka z kl. 0 z Łąkty Dolnej za wykonanie piosenki "Bal moich lalek", Piotrowi Błasińskiemu z kl. I-III z Trzciany za wykonanie piosenki "Na raz, na dwa", Wiktorii Dudziak - kl. IV - VI z Kamionnej za wykonanie piosenki "Nie wierz mi, nie ufaj mi" oraz Milenie Linca - gimnazjalistce z Kamionnej za wykonanie piosenki "Biegnij przez siebie". 
 Dyplomy i nagrody otrzymali także pozostali wykonawcy: Jakub Piech (Kierlikówka), Emilia Kłósek - Trzciana, Piotr Krawczyk (Kamionna), Marta Gacek (Leszczyna) - w grupie klas "0", Piotr Burkowicz (Łąkta Dolna), Amelia Kącka (Kierlikówka), Joanna Jaworska (Leszczyna), Michalina Furtak (Kamionna) - w grupie klas I-III, Maciej Kłóśek (Trzciana), Katarzyna Dudzic (Kierlikówka), Maria Chojecka (Leszczyna), Martyna Kukla (Łąkta Dolna), Aneta Stalmach (Trzciana), Wiktoria Rzepecka (Leszczyna), Zuzanna Błasińska (Trzciana).
 Podsumowaując występy przewodnicząca jury zwróciła uwagę na pewne niedociągnięcia, powtarzajace się podczas woklanych prezentacji uczniów: źle dopasowane tonacje utworów do zakresu możliwości wokalnych uczniów (były przeważnie za niskie) oraz "zjadanie" spółgłosek na końcach wypowiadanych słów, a także problemy dykcyjne. Jednocześnie podkreśliła zaangażowanie i pracę opiekunów wykonawców.  
 Nagrody i dyplomy wręczali zaproszeni goście: Danuta Michniak-Dutkiewicz - Sekretarz Gminy Trzciana, Ks. Władysław Midura - Proboszcz w Trzcianie, Ks. katecheta Jaromir Buczak oraz Wójt Gminy Trzciana - Józef Nowak.

                                                                                        Tekst, foto, wideo, opracowanie: Tadeusz Olszewski 

Fotogaleria >>>
Relacja wideo - festiwal >>>