powiększ tekst A A A

poniedziałek 12.06.2017

Kategoria
Pozostałe informacje

POTRÓJNE ZWYCIĘSTWO OSP TRZCIANA

 W piękne niedzielne popołudnie 11 czerwca 2017 roku, na stadionie sportowym w Rdzawie, rozegrano Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP, będące eliminacją do planowanych na wrzesień br. zawodów szczebla powiatowego. Do rywalizacji o prawo reprezentowania Gminy Trzciana rywalizowało w sumie dziewięć jednostek z wszystkich OSP Gminy Trzciana, w tym dwie drużyny młodzieżowe (dziewczęta i chłopcy z OSP w Trzcianie). 
 Zawody dowodzone przez Komendanta Gminnego ZOSP RP w Trzcianie Stanisława Piaseckiego sędziowała komisja, w której pracowali: mł. asp. Grzegorz Nowak (sędzia główny - przedstawiciel KP PSP w Bochni) oraz druhowie strażacy z OSP Gminy Żegocina.
 Po oficjalnym rozpoczęciu i powitaniu przez Prezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP w Trzcianie - Wójta Józefa Nowaka przystąpiono do zawodów, które rozpoczęły starty drużyn młodzieżowych, najpierw w ćwiczeniu bojowym, a następnie w sztafecie pożarniczej 400 m z przeszkodami. Zarówno drużyna chłopców trenowana przez Stanisława Gutowskiego, jak i dziewcząt prowadzona przez Bogdana Grabowskiego, osiągnęły bardzo dobre wyniki. 
 Po krótkiej przerwie konferansjer zawodów Krzysztof Kącki zaprosił bardzo licznie przybyłych kibiców do obserwowania rywalizacji drużyn seniorów (grupy A). Najlepszy czas na torze z przeszkód 7 x 50 m osiągnęła sztafeta wystawiona przez OSP w Trzcianie, która  o prawie 5 sekund wyprzedziła OSP w Kierlikówce i o prawie 6 sekund OSP Rdzawa. Tak więc o końcowej klasyfikacji miało rozstrzygnąć ćwiczenie bojowe. Najsprawniej i najszybciej z tym zadaniem poradziła sobie drużyna z OSP w Kamionnej. O prawie 6 sekund wolniej zadanie wykonała drużyna OSP Trzciana, ale to wystarczyło, aby z niewielką przewagą wygrać całe zawody i tym samym zdobyć prawo do reprezentowania Gminy Trzciana na zawodach powiatowych. 
 Podczas końcowej zbiórki sędzia główny zawodów ogłosił wyniki, a Wójt Gminy Trzciana Józef Nowak wręczył wszystkim dowódcom drużyn dyplomy, a dodatkowo dowódcom MDP oraz trzech pierwszych drużyn z grupy A czeki pieniężne (za I miejsce - 1.000 zł).
 Podziękowaniem za udział i organizację zawodów, także dla pań z KGW "Przyjazny Ujazd", które zapewniły napoje i posiłki, m. in. pyszne pierogi i grochówkę, zakończono część zasadniczą zawodów. Po rozwiązaniu szyku strażacy udali się do parku podworskiego, aby w cieniu drzew spożyć posiłek.
 Teraz strażacy z wszystkich jednostek gminy będą kibicować OSP w Trzcianie - jednostce, która odniosła potrójny sukces w tegorocznych, sprawnie zorganizowanych zawodach.

WYNIKI:
MDP Trzciana - dziewczęta:
Ćwiczenie bojowe - 870 pkt.
Sztafeta pożarnicza - 78 pkt.
Wynik łączny: 948 pkt. - Awans do zawodów powiatowych.

MDP Trzciana - chłopcy:
Ćwiczenie bojowe - 851 pkt.
Sztafeta pożarnicza - 84 pkt.
Wynik łączny: 935 pkt. - Awans do zawodów powiatowych.

Drużyny grupy A
1. miejsca - OSP w Trzcianie
- sztafeta: 68.00 pkt. , ćwiczenie bojowe: 51,09 pkt; wy nik łączny: 119,09 pkt. - Awans do zawodów powiatowych
2. OSP w Kamionnej: 45,85 pkt + 75,09 pkt. = 120,94 pkt.
3. OSP w Rdzawie: 54,78 pkt. + 73,56 pkt. = 128,34 pkt. 
4. OSP w Kierlikówkce: 63,88 okt. +  72,81 pkt. = 136,69 pkt.
5. OSP w Ujeździe: 66,63 pkt. + 80,54 pkt. = 147,77 pkt.
6. OSP w Łąkcie Dolnej: 74,13 pkt. + 86,78 pkt. = 160,91 pt.
7. OSP w Leszczynie: 114,78 pkt. + 84,43 pkt =  199,21 pkt.

Fotogaleria MDP >>>

Fotogaleria - zawody >>>

Relacja wideo MDP >>>

Relacja - zawody >>>

Zawody - filmik Jarosława Kucybały >>>

                                                    Tekst, zdjęcia, filmy i wprowadzenie: Tadeusz Olszewski