czwartek 06.07.2017

Kategoria
Pozostałe informacje

PIERWSZE MECZE TURNIEJU O PUCHAR WÓJTA GMINY TRZCIANA

W niedzielne popołudnie 2 lipca 2017 roku rozegrane zostały pierwsze trzy mecze osiemnastej edycji Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Trzciana. Niech  żałują ci, którzy nie przyszli oglądać piłkarskich pojedynków, bo mecze stały na dobrym poziomie i w dwóch przypadkach były bardzo zacięte. Rozstrzygnęły się dopiero po serii rzutów karnych.
 Ale po kolei. W pierwszym pojedynku na stadionie w Rdzawie spotkały się drużyny wystawione przez Kierlikówkę (czerwone stroje) i Trzciany (pomarańczowe). Niedługo po rozpoczęciu gry rozpadał się deszcz, któy utrudnił zawodnikom grę, Za faworyta tego pojedynku uznawano Kierlikówkę i to właśnie ta drużyna, po okresie lekkiej przewagi strzale nieobstawionego Mrugacza w 15 minucie gry objęła prowadzenie. Pod koniec pierwszej polowy pięknym strzałem z dalszej odległości na 1 : 1 wyrównał Szymon Zabzdyr. Trzciana jeszcze przed przerwą mogła strzelić przynajmniej dwie bramki (strzał główka w poprzeczkę, chwile później kiks napastnika), ale ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem. Także druga połowa cechowała się dobra grą zawodników Łąkty Dolnej, któzy przewyższali kolegów z Leszczyny lepszym wyszkoleniem technicznym
  Druga połowa była prawie identyczna jak pierwsza,. Około 15 minucie Kierlikówka, po płaskim strzale Krzysztofa Grabiasa znów objęła prowadzenie, by potem - po kilkunastu jeszcze minutach ataków i jednej szansie na gola - oddać pole Trzcianie, która w ostatniej minucie gry, po strzale Szymona Zabzdyra ponownie doprowadziła do remisu. O awansie ekipy z Trzciany rozstrzygnęły bezbłędnie przez ich zawodników egzekwowane rzuty karne.
 W drugim meczu eliminacji, już przy znacznie lepszej pogodzie grały drużyny z Łąkty Dolnej (żółte stroje) i Leszczyny (szare). Kiedy Szczepan Czapeczka zdobył dla drużyny z Łąkty Dolnej pierwszą bramkę (po dokładnej centrze z rzutu rożnego) mocniej zaatakowała drużyna z Leszczyny. Zawodnicy z Łąkty nie popełnili jednak błędu, a niedługo przed końcem pierwszej połowy podwyższyli wynik, gdy na 2 : 0 strzelił bohater tego meczu - Jakub Burkowicz. W 55 minucie gry na 3 : 0  podwyższył Krzysztof Trzeciak, w 75 na 4 : 0 Janiczek. Było po meczu, choć w 77 minucie gry Tomasz Chojecki zmniejszył rozmiary porażki na 1 : 4.
 W drugim meczu turnieju nie było większych emocji, ale trzeci mecz dostarczył ich aż nadto. Zawodnicy Rdzawy i Ujazdu stworzyli ciekawe i emocjonujące widowisko. Początek meczu był wyrównany, a gra toczyła się w środkowej strefie boiska. W 12 minucie gola strzeliła bramkę. Zdobył ją Adrian Grabowski, który  otrzymał podanie od Maksymiliana Burkowicza.  Pięć minut później było już 2 : 0 dla Rdzawy. Bramkę strzelił Maksymilian Burkowicz. Jeszcze przed przerwą zawodnicy z Ujazdu zdołali strzelić kontaktową bramkę, gdy po dośrodkowaniu Robaka i po dobitce bramkę strzelił Krzysztof Bębenek. Druga odsłona meczu - to znów wyrównana gra. W 60. minucie było groźnie pod bramką Rdzawy, ale po strzale z 20 metrów Klaudiusza Kowalczyka, rdzawski bramkarz na raty zdołał obronić. Kiedy już wydawało się, że wygra Rdzawa, na strzał z dalekiej odległości ponownie zdecydował się Klaudiusz Kowalczyk i bramkarz Rdzawy nie nie miał szans na obronę. Znów o awansie do dalszej rundy rozgrywek zdecydował miały rzuty karne. Nie rozegrano pełnej serii, bo celniej strzelali zawodnicy Ujazdu, a zawodnicy z Rdzawy byli mało skuteczni.
 W niedzielę 9 lipca 2017 roku odbędą się mecze półfinałowe. Znów będzie ciekawie, bo do rywalizacji przystąpi drużyna z Kamionnej - zwycięzca ubiegłorocznego turnieju.