powiększ tekst A A A

poniedziałek 10.07.2017

Kategoria
Pozostałe informacje

ODPUST PARAFIALNY 2017 W TRZCIANIE

 Dzień wspomnienia Świętej Małgorzaty Panny i Męczenniczki - Patronki Parafii w Trzcianie, przypada na dzień 13 lipca. Ten dzień, lub najbliższa mu niedziela jest równocześnie dniem odpustu parafialnego. Ten bardzo ważny dzień w życiu duchowym parafii ks. proboszcz Władysław Midura wyznaczył na niedzielę 9 lipca 2017 roku. 
 Jak zwykle świątynia zapełniła się parafianami i pątnikami z okolicy. Licznie przybyli także kapłani. Dodatkową okazją do tak licznego przybycia była piękna uroczystość jubileuszów 60. lecia kapłaństwa dwóch księży: Ks. Kan. Władysława Jemioły oraz Ks. Rodaka Dionizego Łyducha. Obu kapłanom (na odpustowej sumie obecny był tylko ks. rodak; ks. Jemioło jest chory) delegacja parafian złożyła szczere i serdeczne gratulacje i życzenia oraz podarowała piękne bukiety kwiatów.
  Koncelebrowaną mszę świętą o godzinie 11 odprawiło w koncelebrze ośmiu kapłanów, oprócz Ks. Jubilata Dionizego, także m. in. Ks. prof. dr hab. Antoni Paciorek (także pochodzący z Trzciany) i ks. prof.  dr hab. Alojzy Dróżdż, który wygłosił kazanie. Zanim rozpoczęła się odpustowa procesja wokół kościoła, ks. proboszcz Władysław Midura złożył wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania uroczystości jubileuszów i odpustu, serdeczne podziękowania.
 Odpustowe błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem zakończyło religijną część odpustu. Zanim parafianie i ich goście udali się do kramów, a potem do domów, wysłuchali jeszcze koncertu Orkiestry Dętej OSP w Leszczynie, grającej pod batutą kapelmistrza Włodzimierza Pietrasa. Wielu na specjalnym stoisku nabyło odpustowe cukierki i ciasteczka, by w ten sposób wesprzeć wyjazd wakacyjny dzieci z rodzin ubogich i wielodzietnych z terenu parafii . 
 Dalsza część odpustu będzie w dniu 13 lipca br. - w dniu Patronki - Św. Małgorzaty PiM.

                                                                     Relacja, zdjęcia, film, wprowadzenie: Tadeusz Olszewski

Fotogaleria >>>
Wideo >>>