czwartek 13.07.2017

Kategoria
Pozostałe informacje

MECZE PÓŁFINAŁOWE XVIII TURNIEJU O PUCHAR WÓJTA

W niedzielne, słoneczne popołudnie 9 lipca 2017 roku na stadionie w Rdzawie zostały rozegrane dwa mecze półfinałowe w rozgrywkach o Puchar Wójta Gminy Trzciana w piłce nożnej. O godzinie 16.00 na boisko wybiegły drużyny Łąkty Dolnej i Trzciany. Mecz miał wyrównany przebieg, ale pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy Trzciany. Po dośrodkowaniu Mariusza Banata strzałem głową prowadzenie uzyskał Karol Drożdż. Po przerwie strzałem zza pola karnego wyrównał Sławomir Mech. Tak więc mecz zakończył się remisem 1-1 i po raz kolejny w tej edycji rozgrywek o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Rozstrzygnięcie zapadło po szóstej serii strzałów. Ze zwycięstwa cieszyła się drużyna Łąkty Dolnej, dla której karne wykorzystali: Trzeciak, Mech i Piszczek, a dla Trzciany Banat i Szymon Zabzdyr. Tak więc do finału awansowała Łąkta Dolna.
 W drugim półfinale zagrały drużyny Kamionnej - obrońca tytułu z ubiegłego roku oraz drużyna Ujazdu. Pierwsza połowa miała dosyć wyrównany przebieg. Prowadzenie objęli obrońcy tytułu po rzucie rożnym i strzale Cichonia w 27 minucie meczu. Odpowiedź Ujazdu nastąpiła jednak błyskawicznie i po strzale z rzutu wolnego obok źle ustawionego muru wyrównał Klaudiusz Kowalczyk. Była to 28 minuta. Po kolejnych 4 minutach losy spotkania na swoją szalę zaczęli przechylać zawodnicy Ujazdu, bo po prostopadłym podaniu w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Bębenek i nie zmarnował okazji wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Po przerwie uwidoczniła się jednak wyraźna przewaga drużyny z Kamionnej, w szeregach której grało więcej zawodników ogranych w rozgrywkach ligowych. Z przewagi nie wynikały jednak jakieś klarowne sytuacje do strzelenia gola. Jednak coraz większa przewaga przyniosła efekt bramkowy na 10 minut przed końcem meczu. Gola strzałem zza linii pola karnego zdobył Oskar Linca i doprowadził do wyrównania. Gdy kibice przygotowywali się już do kolejnego meczu, w którym rozstrzygnięcie musiałyby wyłonić rzuty karne sprytem na linii 16 metrów wykazał się Radosław Machaj i płaskim strzałem po ziemi rozstrzygnął wynik spotkania wprowadzając drużynę z Kamionnej do finału. Była to ostatnia minuta meczu.
 Tak więc 16 lipca w meczu o III miejsce o godz. 16.00 zagrają drużyny Ujazdu i Trzciany, a w finale o godz. 18.00 o zwycięstwo w turnieju powalczą ekipy z Łąkty Dolnej i Kamionnej.