wtorek 18.07.2017

Kategoria
Pozostałe informacje

OSTATNIE MECZE XVIII TURNIEJU O PUCHAR WÓJTA GMINY TRZCIANA

16 lipca 2017 roku - to dzień ostatecznych rozstrzygnięć w rozgrywkach piłkarskich o Puchar Wójta Gminy Trzciana. Punktualnie o godzinie 16.00 wybiegły na murawę stadionu w Rdzawie drużyny Ujazdu i Trzciany, aby w „małym finale" wyłonić zespół, który wywalczy miejsce na najniższym stopniu podium.
Po wyrównanym początku meczu, w którym widać było, że obu drużynom zależy na zwycięstwie inicjatywę przejęła Trzciana. Po dośrodkowaniu z prawej strony nie obstawiony na piątym metrze przed bramką Szymon Zabzdyr skierował piłkę do bramki wyprowadzając swój zespół na prowadzenie w 17 minucie meczu. Podrażniona i ambitnie grająca ekipa Ujazdu uzyskała w tym fragmencie gry przewagę w środku pola i w 22 minucie wywalczyła rzut karny po tym jak szarżującego Kowalczyka sfaulował obrońca Trzciany. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Robak doprowadzając do remisu. Po przerwie jak to można było zauważyć w poprzednich meczach drużyna Ujazdu zaczęła opadać z sił co skrzętnie wykorzystali zawodnicy Trzciany zdobywając gola w 67 minucie po nieszczęśliwej interwencji obrońcy, który skierował piłkę do własnej bramki. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i trzecie miejsce wywalczyła Trzciana wygrywając 2-1.
Finał rozgrywany o godzinie 18.00 zapowiadał się bardzo interesująco. Obie grające w nim drużyny czyli Kamionna, wg obserwatorów faworyt turnieju i jednocześnie jak wcześniej było wspominane obrońca trofeum z ubiegłego roku oraz Łąkta Dolna, która w dotychczasowej historii trzykrotnie wygrywała te zawody wystawiły praktycznie optymalne składy (poza Krzysztofem Trzeciakiem z Łąkty Dolnej). Mecz rozpoczął się idealnie dla Kamionnej, bo już w 2 minucie gry Zbigniew Górka wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Znacznie ułatwiło to i ustawiło w komfortowej sytuacji ekipę z Kamionnej, co było widać na boisku, gdzie gracze tego zespołu kontrolowali grę. W 29 minucie nieporozumienie bramkarza i obrońcy Łąkty Dolnej wykorzystał Sylwester Wiktor podwyższając wynik na 2-0.
Druga połowa spotkania toczyła się pod dyktando Kamionnej, czego efektem był wywalczony rzut karny, którego na trzeciego gola zamienił Radosław Machaj. W końcówce meczu gracze Łąkty próbowali zaskoczyć grającego w bramce Rojka strzałami z dystansu. Były to jednak strzały niecelne. Mecz zakończył się więc wynikiem 3-0 i trzeba przyznać, że wygrała w tym dniu zasłużenie drużyna lepsza zdobywając po raz trzeci w historii puchar dla Kamionnej.

Gratulacje należą się więc zwycięskiej Kamionnej, ale i pozostałym drużynom, które jak co roku wszystkie wystawiły swoje reprezentacje.
Po raz kolejny potwierdziło się to, że ten cykliczny turniej rozgrywany od 1999 roku cieszy się nie słabnącą popularnością i zainteresowaniem mieszkańców gminy. Mecze finałowe w Rdzawie w tym roku obserwowało ponad 350 kibiców, a w sumie przez 3 kolejne niedziele ok.1000 mieszkańców gminy i nie tylko. W turnieju udział wzięło ponad 100 zawodników reprezentujących swoje miejscowości. Turniej przebiegał w sportowej, pełnej emocji atmosferze i przy wyjątkowo sprzyjającej aurze. Już dzisiaj w imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy na przyszłoroczny turniej. Emocji na pewno również nie zabraknie.
Skład zwycięskiej drużyny: Artur Hojda, Kamil Górka, Zbigniew Górka, Maciej Górka, Mateusz Mucha, Maciej Mucha, Tomasz Mucha, Paweł Dudziak, Mateusz Górka, Karol Żurek, Daniel Kasiński, Tomasz Rojek, Sylwester Wiktor, Radosław Machaj, Wojciech Cichoń, Wojciech Giza, Oskar Linca, Patryk Linca, Karol Górka, Paweł Kubacki, Jakub Kasiński. Kierownik drużyny Jerzy Mucha.

Relacje tekstowe: Maciej Babral
                                                                       Zdjęcia: Maciej Babral, Tadusz Olszewski