powiększ tekst A A A

czwartek 20.07.2017

Kategoria
Pozostałe informacje

USTABILIZUJĄ OSUWISKO W KAMIONNEJ

Miło nam przekazać Państwu informację, że w miejscowości Kamionna, za kościołem w ciągu drogi powiatowej Żegocina-Kamionna, zostanie zabezpieczone i ustabilizowane osuwisko.

Umowę opiewającą na kwotę prawie 1 mln 800 tys. zł podpisano w Starostwie Powiatowym w Bochni. W podpisaniu umowy uczestniczyli: wicestarosta bocheński Józef Mroczek, dyrektor powiatowego zarządu dróg Małgorzata Dabrowska-Zysek, członek zarządu powiatu Rafał Rudka oraz przedstawiciel firmy Wolimex, dyrektor biura Bronisław Ciupa.

Przetarg na to zadanie wygrała firma Wolimex Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Eugeniusz Wojak z siedzibą w Limanowej.

Osuwisko zostanie ustabilizowane palami na długości 94 m.b. Istniejący przepust zostanie rozebrany, a w jego miejscu powstanie nowy stalowy obiekt. Poszerzona zostanie także jezdnia do szer. 5,5 m. W ramach prowadzonych prac umocniony zostanie potok w rejonie przepustu oraz przebudowana sieć energetyczna. Dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa użytkowników drogi, w tym głównie pieszych na nowym obiekcie zaprojektowane zostało utwardzone pobocze o szerokości 1,5 m. Przebudowana też zostanie droga na długości 115 mb. Zadanie to przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa oraz możliwości komunikacyjnych.

Środki finansowe na inwestycję są zabezpieczone z funduszy Powiatu Bocheńskiego oraz ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w wysokości 80% kosztów kwalifikowanych zadania.

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na czas prowadzenia prac. Droga w ich obrębie zostanie wyłączona z użytkowania, a ruch zostanie poprowadzony objazdem drogami powiatowymi przez Trzcianę i Łąktę Górną.

Będziemy Państwa na bieżąco informować o przebiegu prac.

wprowadzający: A.B.