powiększ tekst A A A

wtorek 25.07.2017

Kategoria
Informacje Urzędu Gminy

OD WRZEŚNIA W GMINIE TRZCIANA KOLEJNA EDYCJA PROGRAMU „JUŻ PŁYWAM”

W lipcu między Gminą Trzciana, a Województwem Małopolskim została zawarta umowa przekazania dotacji na realizację w 2017 roku małopolskiego projektu nauki pływania pn. „Już pływam". Jest to kolejna edycja projektu realizowanego w naszej gminie już od kilku lat. Wniosek o udzielenie pomocy finansowej na realizację programu został przez nas złożony w listopadzie 2016r.

Poprzez realizację projektu „Już pływam", Gmina Trzciana umożliwia uczniom w ramach zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży wyjazdy na basen oraz udział w kursie nauki pływania.
Wyjazdy planowane są w miesiącach wrzesień, październik i listopad 2017r. i obejmą 20 godzin nauki pływania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. W zajęciach na basenie w Proszówkach będzie brało udział 135 uczniów ze szkół podstawowych naszej gminy. W ramach projektu dzieci mają zapewniony koszt pobytu na basenie, instruktora, przejazd na basen oraz opiekuna.

Całkowita wartość tego projektu wyniesie 36.490,- zł, z czego datacja z budżetu województwa stanowi 12.900,- zł. Wkład budżetu gminy to kwota 23.590,- zł.

Oczekiwanym rezultatem projektu jest nabycie podstawowych umiejętności pływackich oraz promocja aktywnego i bezpiecznego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży.

Trwają jeszcze wakacje i z pewnością część dzieci ma okazję wybrać się na basen, nad zalew, czy jezioro. W roku szkolnym będą mogli nauczyć się profesjonalnie pływać na basenie w Proszówkach i wykorzystać tę umiejętność podczas kolejnych wakacji.

wprowadzający: A.B.