powiększ tekst A A A

piątek 18.08.2017

Kategoria
Pozostałe informacje

ZŁOCI JUBILACI ŚWIĘTOWALI W DOMU WESELNYM "ARKADIA"

  W czwartek 17 sierpnia 2017 roku w Dom Weselny "Arkadia" w Trzcianie był miejscem wzruszającej ceremonii obchodów Jubileuszy Długoletniego Pożycia Małżeńskiego. Tradycyjnie już uroczystość zorganizowali Wójt Gminy Trzciana oraz Urząd Stanu Cywilnego w Trzcianie.
 Przybywających Dostojnych Jubilatów i członków ich rodzin witali w progach lokalu: Wójt Józef Nowak i  Wanda Surma - Kierownik USC Trzciana.
 Kiedy już Jubilaci zasiedli na honorowych miejscach odbyło się oficjalne powitanie gości przez Panią Wandę Surma, która przedstawiła Jubilatów - PP. Aleksandrę i Jana Kłósków z Trzciany (Diamentowi Jubilaci) oraz Złotych Jubilatów: Marię i Stefana Burkowiczów (Kamionna), Zofię i Stanisława Cempurów (Łąkta Dolna), Stanisławę i Jana Dudziaków (Łąkta Dolna), Danutę i Jerzego Kosików (Trzciana), Stanisławę i Józefa Wolaków (Łąkta Dolna). Powitała również zaproszonych gości: PP. Ryszarda Śliwę - Przewodniczącego Rady Gminy Trzciana, Pana Józefa Nowaka - Wójta Gminy Trzciana, Danutę Michniak-Dutkiewicz - Sekretarza Gminy Trzciana. 
 Poinformowała zgromadzonych, że w tym roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda odznaczył medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" 6 par małżeńskich z terenu Gminy Trzciana z 50. letnim stażem małżeńskim, oprócz wymienionych także Państwa Dorotę i Andrzeja Mierzwów z Trzciany, którzy niestety nie mogli wziąć udziału w uroczystości. Odznaczenie to jest dowodem uznania Państwa dla trwałości związku małżeńskiego i rodziny.
 Aktu dekoracji Złotych Par Małżeńskich dokonał w imieniu Prezydenta RP Wójt Gminy Trzciana Józef Nowak. On też przekazał wszystkim Parom okolicznościowe Listy Gratulacyjne od Wójta Gminy Trzciana. Natomiast Przewodniczący Rady Gminy Ryszard Śliwa w asyście Pani Sekretarz Danuty Michniak-Dutkiewicz złożył Jubilatom gratulacje oraz życzenia i przekazał im bukiety kwiatów, a w końcowej części uroczystości wzniósł także toast szampanem.
 Krótko przemówił Wójt Gminy Trzciana Józef Nowak. Podkreślił, że miłość, cierpliwość i wzajemny szacunek - to podstawy udanego małżeństwa. Podzielił się refleksja związaną z jego udziałem w ślubie starszej siostry, która była wśród odznaczonych Jubilatów. Życzył dużo zdrowia i doczekania kolejnych jubileuszów.
 Za przygotowanie uroczystości, w imieniu wyróżnionych podziękowała Pani Danuta Kosik. Stwierdziła także, że otrzymane medale i dokumenty będą wspaniałą pamiątka rodzinną.
 Wspólna fotografia i obiad, połączony z rozmowami i wspomnieniami zakończyły tegoroczną uroczystość. Rozchodząc się do domów i żegnając się z pozostałymi Jubilaci życzyli, aby wszyscy mogli spotkać się na kolejnych jubileuszach, czego i my życzymy.

                                                           Zdjęcia, film, relacja, wprowadzenie: Tadeusz Olszewski 

Fotogaleria >>>
Relacja wideo >>>