powiększ tekst A A A

poniedziałek 21.08.2017

Kategoria
Pozostałe informacje

PIŁKARZE SZKÓŁKI "B&T" NA OBOZIE W BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ

 W dniach 13 - 20 sierpnia zawodnicy Szkółki Piłkarskiej B&T Trzciana oraz Trzciana 2000 przebywali na obozie sportowym w Białce Tatrzańskiej. Miejscem pobytu był Dom Wypoczynkowy "U Ciwersa". Celem obozu oprócz przygotowania zawodników do sezonu 2017/2018 było propagowanie sportu wśród młodzieży, promocja zdrowego trybu życia, przezwyciężanie własnych słabości oraz podnoszenie poczucia własnej wartości.
W obozie wzięło udział 15 osób: Hubert Majówka, Hubert Zabzdyr, Nikodem Cygan, Nikodem Kukla, Jakub Pasionek, Wojciech Stachoń, Kacper Chwajoł, Kacper Stokłosa, Michał Babral, Wiktor Stary, Piotr Kwaśniowski, Wojciech Kwaśniowski, Mateusz Kłósek, Dominik Kukla, Jakub Szczur.
Całościowy program obozu obejmował między innymi:
- Spotkanie organizacyjne: Wybranie przewodniczącego, rady obozu i komisji pomocniczych.
- Wspólne rozmowy na temat regulaminu.
- Treningi - Ćwiczenia techniczno-taktyczne, stałe fragmenty gry, ćwiczenia ogólnorozwojowe, koordynacyjne i gimnastyczne, gry uproszczone.
- Indywidualne treningi bramkarskie.
- Wycieczki i zabawy terenowe.
- Mecze kontrolne (Dunajec Ostrowsko i ŁKS Łódź).
- Analizy meczów, omawianie taktyki.
- Sprawdzian techniki piłkarskiej.
- Sporty uzupełniające (indywidualne).
- Wody termalne - Termy "Bania".
- Wycieczka - zwiedzanie Zakopanego.
- Tradycyjny chrzest szóstki zawodników.
- Podsumowanie obozu, wręczenie uczestnikom dyplomów.

 Wzorowo ze swoich obowiązków wywiązywały się Rada Obozu w składzie: Przewodniczący Hubert Zabzdyr oraz jego zastępcy: Jakub Pasionek i Nikodem Cygan; Komisja sportowa: Wojciech Stachoń, Nikodem Kukla i Wiktor Stary; Komisja czystości: Kacper Chwajoł, Michał Babral i Wojciech Kwaśniowski.

 Najważniejsza była jednak ciężka praca na treningach, która z pewnością zaowocuje w meczach ligowych, które rozpoczynają się już w środę. Mimo zmęczenia w ostatnich dniach zgrupowania wszyscy zawodnicy wychodzili na treningi z uśmiechem na ustach i dawali z siebie maximum możliwości. Zostały rozegrane również sparingi ze świetnymi drużynami Dunajca Ostrowsko i ŁKS-u Łódź, a nauka z nich płynąca nie pójdzie na marne. Zobaczyliśmy jak na obiektach III- ligowego „Podhala" Nowy Targ pracują seniorzy tejże drużyny, a także orliki z Katowic, czy juniorzy z Łodzi. Uczestniczyliśmy jako kibice w meczu A klasy, a także IV- ligowym. Odwiedziliśmy Termy Bania, gdzie było dużo zabawy i rozrywki w wodzie i na zjeżdżalniach. Udała się również wycieczka na zakopiańskie Krupówki i w okolice skoczni narciarskiej. Sporą dawkę śmiechu dostarczył chrzest obozowy, który odbył się w ostatnim dniu przed wyjazdem. Zaprzyjaźniliśmy się z chłopcami mieszkającymi na stałe w Domu "U Ciwersa". Aron i Alex towarzyszyli nam w każdym dniu zgrupowania. Uczestnicy wracają do domu zadowoleni, cel został osiągnięty a program zrealizowany. Duże podziękowania należą się gospodarzom Domu Wypoczynkowego "U Ciwersa". Dom zlokalizowany jest z dala od natłoku turystów, w oazie spokoju na skraju Białki Tatrzańskiej. Bliskość natury, las, rzeka oraz piękny, wypielęgnowany ogródek dają poczucie odprężenia i wprawiają w pogodny, wakacyjny nastrój. Ogrodzone podwórko wyposażone w przytulną altankę, miejsce na grilla, stoliki, ławki oraz huśtawki. Do dyspozycji również własne boisko piłkarskie oraz sala rozrywki, gdzie znajdują się stół do bilarda, tenisa stołowego i mini piłkarzyki, a także duży telewizor na ścianie. Zakwaterowanie w eleganckich, czystych, ładnie urządzonych pokojach z łazienkami. W każdym z ich z Dziękujemy.
 Trener i kierownik obozu - Stanisław Tabak, trener bramkarzy (opiekun) - Damian Wrzyszcz.
 Teraz regeneracja sił i zasłużony odpoczynek. We wtorek kolejne zajęcia już na własnym terenie. Sezon 2017/2018 rozpoczynamy w środę - 23 sierpnia 2017 roku. Trampkarze rozegrają mecz derbowy z WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz o 17:00 w Rdzawie, natomiast juniorzy młodsi w pierwszej kolejce podejmą Gromnik. Ten mecz również w Rdzawie w najbliższy piątek (25.08) o 10:00.
 Szczegółowe relacje z każdego dnia, a także obszerna fotogaleria znajdują się na stronie facebookowej "Trzciana 2000".

Fotogaleria >>> 

                             Tekst, zdjęcia i relacje - Dominik Kędra. 
                             Opracowanie i wprowadzenie: Tadeusz Olszewski