powiększ tekst A A A

wtorek 29.08.2017

Kategoria
Pozostałe informacje

WEEKEND Z ZABYTKAMI POWIATU BOCHEŃSKIEGO

         Starostwo Powiatowe w Bochni w dniach 2 i 3 września br. organizuje "Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego". W tym roku odbędzie się się X Jubileuszowa edycja imprezy. Wydarzenie to przybrało już charakter cykliczny, a jego ideą jest udostępnienie mieszkańcom i turystom najciekawszych obiektów i miejsc znajdujących się na terenie Powiatu. Są to miejsca na co dzień niedostępne, bądź takie których zwiedzanie wiąże się z opłatami. Dzięki uprzejmości wielu osób zarządzających instytucjami kultury, organizatorzy chcą przybliżyć zwiedzającym piękno Ziemi Bocheńskiej.

Wstęp do muzeów i zwiedzanie zabytków będzie darmowe!

Jedynym wyjątkiem jest Kopalnia Soli w Bochni, gdzie ustalony został 50% rabat na zjazdy.

 

Jest to doskonała okazja by mieszkańcom i turystom przypomnieć, że Powiat Bocheński to nie tylko solny gród, z najstarszą kopalnią soli, ale wiele innych ciekawych miejsc o fascynującej historii i wspaniałych zabytkach!

Na turystów i mieszkańców czeka wiele niecodziennych atrakcji. min. Rajd Rowerowy, prelekcje i warsztaty rodzinne dotyczące dziedzictwa regionalnego i historycznego bocheńszczyzny oraz warsztaty kulinarne.

W tym roku już po raz kolejny wydarzenie zaproszone zostało do współpracy przez Narodowy Instytut Dziedzictwa i włączone do projektu Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbywają się we wrześniu (2 do 28 września br.). W informatorze EDD  znajdują się wszystkie miejsca, obiekty, czy atrakcje udostępniane i organizowane w ramach "Weekendu z zabytkami". Informator można ściągnąć TUTAJ .
Informator dostępny jest we wszystkich miejscowościach, które znalazły się w publikacji, w tym też w Powiecie Bocheńskim, a także w Punktach Informacji Turystycznej. Znaleźć w nim możemy m.in. zdjęcia i informacje o Kopalni Soli w Bochni, Bazylice Św. Mikołaja, Kościółku św. Leonarda w Lipnicy, Muzeum Motyli, Ekomuzeum w Sobolowie, Dworze w Wieruszycach czy Zamku w Wiśniczu.
Organizatorzy zapraszają do poznania całej oferty "Weekendu z zabytkami", która znajduje się na stronie www.zabytki.powiatbochenski.pl, a także skorzystania z ciekawych promocji i ofert przygotowanych specjalnie na tę okazję.

 

Wśród zabytków możliwych do zwiedzenia będzie Kościół pw. Św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie, który uczestnicy imprezy będa mogli zwiedzić w niedzilę 3 września, o godz. 8.00, 9.00, 10.00 - 11.00 oraz 12.00 - 13.00.

 

       Po urokliwych wycieczkach po magicznych zakątkach Powiatu Bocheńskiego, serdecznie zapraszamy 3 września na bocheński Rynek na muzyczne zakończenie „Weekendu z zabytkami Powiatu Bocheńskiego". W tym roku towarzyszyć nam będzie wspaniałe widowisko „SYMPHONICA MADE IN POLAND".  Oprócz występów muzycznych i tanecznych, będzie można podziwiać rękodzieło artystyczne na Jarmarku Regionalnym, a dla dzieci atrakcję zapewnią aktorzy z Krakowskiego Teatru Ulicznego.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

Wprowadzenie: M.R.