powiększ tekst A A A

wtorek 29.08.2017

Kategoria
Pozostałe informacje

ODPUST W PARAFII LESZCZYNA

 Uroczystość odpustowa, to jedno z najważniejszych, cyklicznych świąt w każdej parafii. Na terenie Gminy Trzciana funkcjonują aż cztery parafie: w Trzcianie, Kamionnej, Kierlikówce i Leszczynie. To właśnie w Leszczynie, co roku w ostatnią niedzielę sierpnia parafianie i przybyli tu goście uczestniczą w odpustowej sumie.
 W tym roku została ona odprawiona 27 sierpnia, w koncelebrze przez księży: Piotra Nowaka - Ojca Duchownego Seminarium w Tarnowie i leszczyńskiego proboszcza - Ks.Krzysztofa Franczyka. Dziękczynne nabożeństwo ozdobiła swoja grą Orkiestra Dęta miejscowej jednostki OSP, kierowana przez Włodzimierza Pietrasa, która po zakończeniu nabożeństwa dała przed kościołem krótki koncert.
  Podczas mszy świętej dary ziemi złożyli przedstawiciele parafii: Bożena Cym.  Piękną homilię nawiązująca do słów Ewangelii, wyjaśniającą istotę odpustu wygłosił ks. Piotr Nowak. 
 Po mszy świętej miała miejsce posesja z feretronami, strażacka asystą, dziewczynkami sypiącymi kwiaty i chłopcami z dzwoneczkami i orkiestrą oraz licznymi uczestnikami tego nabożeństwa, które zakończyło się modlitwą pozwalającą spełnić warunku zyskania odpustu całkowitego oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. 

                                     Zdjęcia, film, relacja, opracowanie: Tadeusz Olszewski 

Fotogaleria >>>
Relacja wideo >>>