powiększ tekst A A A

poniedziałek 11.09.2017

Kategoria
Pozostałe informacje

Pielgrzymi z Bochni powitani w Kamionnej

       W sobotę 26 sierpnia już po raz 25 wyruszyła piesza pielgrzymka z Bochni do Pasierbca. Jej uczestnicy (ok. 500 osób) w różnym wieku i z różnych parafii powiatu bocheńskiego ( m.in. z Trzciany i Kamionnej) oraz ich rodziny z różnych regionów Polski szli przez całą noc, aby dotrzeć na sumę odpustową w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w niedzielę o godz. 11.00

       Trasa pielgrzymki do Pasierbca prowadzi z Bochni przez Pogwizdów, Wolę Nieszkowską, Leszczynę, Trzcianę oraz Kamionną.

        Na ostatnim postoju u podnóża Góry Kamionna już od 24 lat pielgrzymi są gościnnie przyjmowani na posesji państwa Barbary i Augustyna Pastuszaków oraz Lucyny i Krzysztofa Pastuszaków.

       Do poczęstunku dla całej pielgrzymki od kilku lat włączają się sponsorzy z Bochni, państwo Ptaszkowie z Żegociny oraz państwo Stanisława i Adam Stańdo z Trzciany, za co organizatorzy pielgrzymki są im bardzo wdzięczni.

         W przyjęciu tak licznej grupy pielgrzymów państwa Pastuszaków wspierają krewni i sympatycy a od 2 lat włączają się również członkowie Koła Gospodyń i Gospodarzy „Gościnna Kamionna".

       Pieką jak na wesele kilkadziesiąt placków, kapuśniaczki, pizzerinki, chleby, pączki i inne smakołyki oraz częstują gorącą kawą i herbatą. W tym roku pielgrzymi mogli się również posilić gorącą „Grochówką Stasia", co niejednego postawiło na nogi po wyczerpującej drodze.

       W trakcie postoju, gdy pielgrzymi odpoczywali gospodarze przywitali ich śpiewem oraz słowami wiersza napisanego przez pana Władysława Mecha.
Ponieważ w tym roku pielgrzymi obchodzili srebrny jubileusz 25 lat pielgrzymowania, Pani Sołtys Wsi Kamionna Krystyna Dudziak podarowała gościom pyszny tort życząc wytrwałości i kolejnych lat pielgrzymowania .

Po godzinnym odpoczynku wzmocnieni pielgrzymi udali się w dalszą drogę do Pasierbieckiej Pani.
Pełni wiary i życzliwości oczekujemy pielgrzymów w przyszłym roku.

 

Materiał nadesłany: Pani Krystyna Dudziak Sołtys wsi Kamionna

Wprowadzenie: M.R.