powiększ tekst A A A

środa 13.09.2017

Kategoria
Pozostałe informacje

LATO W ŚDS W RDZAWIE

Wycieczka do ZOO

20 czerwca Uczestnicy wraz z terapeutami wyruszyli na wycieczkę do krakowskiego ZOO. Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą oraz zainteresowanie różnorodnością gatunków zwierząt. Podczas spaceru po alejach Zoo spotkaliśmy wiele wspaniałych i ciekawych zwierząt. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, wszystkim dopisywały świetne humory. Zakończeniem wycieczki był pyszny obiad w restauracji Chata Gieda w Zagórzanach. Z uśmiechem na twarzach, pełni wrażeń i przeżyć wróciliśmy do swoich domów. Pobyt w Zoo był zapewne dla wszystkich wspaniałą lekcją przyrody, przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.

Grill nad zalewem w Łapanowie

22 czerwca pojechaliśmy nad zalew do Łapanowa i tam urządziliśmy sobie grilla. Oprócz grillowanych kiełbasek były śpiewy, gry oraz spacer dookoła zalewu podczas którego korzystaliśmy z wielu urządzeń rekreacyjno-zabawowych.

Wyjazd nad Rabę do Gdowa

Korzystając z pięknej pogody, która nas nie rozpieszczała od początku roku, 28 czerwca wybraliśmy się do Gdowa nad Rabę. Terapeuci przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji między innymi: grę państwa- miasta, quiz ze znajomości przysłów, zabawa z sylabami oraz konkurs piosenek. Termometr tego dnia wskazywał ponad 30 stopni więc chętnie chłodziliśmy nogi z rzece. Na zakończenie tego radosnego spotkania zjedliśmy smaczny obiad w restauracji Szałas.

Wycieczka do Krakowa- WIOSKI ŚWIATA

Dnia 6 lipca udaliśmy się do Krakowa, do Parku Edukacji Globalnej. Zwiedziliśmy sześć osad z różnych części świata. Zobaczyliśmy tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata, a także możliwości spotkania ludzi, którzy pracowali w tych miejscach, mogliśmy w sposób namacalny doświadczyć tamtejszej kultury i tradycji.
W drodze powrotnej zjedlismy pyszny obiad w restauracji Chata Gieda w Zagórzanach.

WIENIEC ŻNIWNY

W przeddzień uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny- zwanej też świętem Matki Bożej Zielnej, Uczestnicy wraz z terapeutami zanieśli wieniec żniwny do kościoła parafialnego w Kierlikówce. Wieniec został wykonany podczas zajęć terapeutycznych w naszym Ośrodku.

WAKACYJNY DZIEŃ OTWARTY

Pragnąc szerszej integracji, już po raz piąty, 23.08.2017r. Zorganizowalismy w naszym Ośrodku Wakacyjny Dzień Otwarty, na który przybyło bardzo wielu gości. Swoją obecnością zaszczycił nas również Wójt Gminy Trzciana- Józef Nowak.
Wzorem lat ubiegłych program spotkania miał charakter edukacyjny i profilaktyczny, promujący zdrowy styl życia i motywujący do dbałości o zdrowie fizyczne i psychiczne każdego człowieka.
Na ten dzień, Uczestnicy wraz z terapeutami przygotowali przedstawienie pt. „Na straganie", do którego rekwizyty wykonali podczas zajęć terapeutycznych. Wśród licznych atrakcji nie zabrakło przejażdżki konną, malowania twarzy oraz licznych konkursów, gdzie do wygrania były upominki, które powstały w naszych pracowniach.
Czas radosnej imprezy minął bardzo szybko i już z niecierpliwości czekamy na przyszły rok i wspólne spotkanie.

WYCIECZKI NA PASIERBIEC I NA ZAMEK TROPSZTYN

W drugiej połowie sierpnia udało się nam zrealizować dwie wycieczki, pierwszą do Sanktuarium w Pasierbcu, to miejsce, w którym otoczony kultem jest łaskami słynący obraz Matki Bożej Pocieszenia, drugą do Zamku Tropsztyn w Wytrzyszczce.
Każda wycieczka dla Uczestników, to zdobywanie nowej wiedzy, doświadczenia a także wzajemna integracja.

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW Z BAJKOWEJ KRAINY

Już po raz kolejny gościlismy w naszym Ośrodku przedszkolaki z Bajkowej Krainy z Kobylca. Dla naszych małych gości przygotowaliśmy wiele atrakcji. Dzieci obejrzały przestawienie pt. „Na straganie", po którym wzięły udział w licznych konkursach i zabawach. Na zakończenie każde dziecko otrzymało mały upominek, który został własnoręcznie wykonany przez naszych Uczestników.
Ogromnie się cieszymy z tego spotkania, podczas którego czuliśmy się jak jedna wielka rodzina, za co bardzo dziękujemy naszym Gościom, śląc już dziś zaproszenie na przyszły rok.

Materiał nadesłany: ŚDS Rdzawa

Wprowadzenie: M.R.