powiększ tekst A A A

poniedziałek 18.09.2017

Kategoria
Informacje Urzędu Gminy

Kolejna edycja programu Już Pływam w Gminie Trzciana

W ramach zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży Gmina Trzciana umożliwia dzieciom wyjazdy na basen w Proszówkach oraz udział w kursie nauki pływania.

Wyjazdy na basen realizowane są w ramach kolejnej edycji projektu „Już pływam", współfinansowanego ze środków Województwa Małopolskiego przekazywanych przez Marszałka Województwa.

W związku z watpliwościami zgłaszanymi przez rodziców odnośnie środków finansowania tego programu, uprzejmie informujemy, że koszty jego realizacji pokrywane są z następujących źródeł:

-  dotacji Marszałka Województwa,

-  wpłat rodziców po 100,- zł od dziecka, co daje kwotę 13 500,- zł stanowiąca dochód budżetu gminy,

- środków budżetu naszej gminy.

W przypadku dalszych wątpliwości prosimy o kontakt z pracownikami Urzędu Gminy, którzy wyjaśnią wszelkie kwestie z tym związane.

Projekt realizowany jest w terminie od 11 września do 15 listopada 2017r. i obejmuje 20 godzin nauki pływania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

W zajęciach na basenie w Proszówkach bierze udział tym razem aż 135 uczniów z wszystkich szkół podstawowych naszej gminy.

Oczekiwanym rezultatem projektu jest nabycie podstawowych umiejętności pływackich oraz promocja aktywnego i bezpiecznego wypoczynku.

tl_files/content/aktualnosci/2017/09/2017-09-18/baner juzplywam 2017.jpg