powiększ tekst A A A

poniedziałek 18.09.2017

Kategoria
Informacje Urzędu Gminy

KOLEJNE ŚRODKI NA WODOCIĄG I KANALIZACJĘ PRZYZNANE !

       Miło nam przekazać Państwu bardzo dobrą wiadomość. Otóż w ostatni piątek 15 września 2017r. Wójt Gminy Trzciana Józef Nowak, podpisał umowę na dofinansowanie kolejnego etapu budowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w naszej gminie. Z Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego tylko osiem gmin otrzymało takie wsparcie, w tym Gmina Trzciana. Jest to ogromny sukces, gdyż naszej gminie udało się pozyskać ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego ponad 3.400.000 zł dofinansowania. Całość inwestycji planowana jest na kwotę prawie 4.900.000,- zł. Projekt nosi tytuł: „Kompleksowe uregulowanie gospodarki wodno-kanalizacyjnej na terenie Aglomeracji Trzciana".

       Jak już Państwa informowaliśmy, wniosek złożony przez gminę w styczniu 2017 roku do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego z założenia mógł przewidywać budowę sieci wodociągowej na terenie, gdzie jest już istniejąca sieć kanalizacyjna lub budowę jednocześnie sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na tym samym odcinku.

Zgodnie z tymi założeniami projekt przewiduje budowę sieci na następującym terenie naszej gminy:

1) ok 14 km sieci wodociągowej w miejscowości Trzciana i Leszczyna na dwóch odcinkach:

a) odcinek od kościoła w Trzcianie wzdłuż drogi powiatowej do Leszczyny, następnie wzdłuż drogi wojewódzkiej w Leszczynie od granicy z Trzcianą do granicy z Królówką,
b) odcinek od przysiólka Glinnik w Trzcianie do przysiółka Krupa przy drodze wojewódzkiej,

2) ok 9 km w ciągu Trzciana- Łąkta Dolna: od kościoła w Trzcianie wzdłuż drogi powiatowej do granicy z Łąktą Górną

3) ok 1,5 km sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w przysiółku Trzciana- Libichowa.

        Realizacja tego projektu zakłada możliwość wykonania łącznie 230 przyłączy do sieci wodociągowej i 19 do sieci kanalizacyjnej. Wniosek przewiduje realizację inwestycji na lata 2018-2019. Rozpoczęcie prac planowane jest na marzec 2018r.

       Jednocześnie przypominamy, że już jesienią 2017r. rozpocznie się budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, na którą dofinansowanie uzyskaliśmy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jesteśmy już po postępowaniu przetargowym, z którego wynika, że ten etap inwestycji wyniesie ponad 3.240.000,- zł.

wprowadzający: AB