powiększ tekst A A A

piątek 28.01.2011

Kategoria
Pozostałe informacje

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO UCZNIÓW - TRZCIANA

Wspólnym staraniem Rady i Urzędu Gminy, Sołectwa, Posterunku Policji i Zespołu Placówek Oświatowych w Trzcianie udało się w znaczącym stopniu poprawić bezpieczeństwo przedszkolaków i uczniów uczęszczających do miejscowej szkoły. 28 stycznia 2011 roku, w sali gimnastycznej trzciańskiej placówki miało miejsce spotkanie uczniów i organizatorów akcji, mającej na celu poprawienie bezpieczeństwa uczniów na drogach. Zrobiono to poprzez pogadankę i podarowanie każdemu dziecku odblaskowej opaski. Jako, że zbliżają się ferie zimowe, była także mowa o bezpiecznych zabawach na śniegu i lodzie. Mówili o tym goście trzciańskich uczniów: Wiceprzewodniczący Rady Gminy w Trzcianie Pan Stanisław Gutowski, Sekretarz Gminy Pani Danuta Michniak Dutkiewicz i Kierownik Posterunku Policji w Trzcianie Pan Jacek Trzeciak. 250 sztuk opasek odblaskowych, zakupionych ze środków Rady Sołeckiej oraz samorządu trafiło tego dnia do uczniów i przedszkolaków.
Kierownik Posterunku Policji Jacek Trzeciak poinformował, że będzie często sprawdzał, czy uczniowie używają otrzymanych w prezencie opasek, które są także formą promocji GminyTrzciana, gdyż na żółtym tle opaski umieszczono napis GMINA TRZCIANA oraz jej herb.
Jako pierwszy taką opaskę trzymał dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Trzcianie Andrzej Kącki. W sali gimnastycznej szkoły z rąk Pani Danuty Michniak Dutkiewicz opaski otrzymali gimnazjaliści z klas trzecich, którzy również jako pierwsi powinni dawać dobry przykład. Uczniom z pozostałych klas gimnazjum opaski przekazali wychowawcy. Część opasek osobiscie wręczył dyrektor Andrzej Kącki uczniom szkoły podstawowej i przedszkolaków. Od dziś każde dziecko w Trzcianie powinno nosić opaskę, która może uratować go przed kalectwem lub nawet śmiercią. Muszą o tym pamiętać zarówno dzieci, jak i rodzice, którzy powinni dopilnować noszenia tych opasek.