powiększ tekst A A A

wtorek 26.09.2017

Kategoria
Pozostałe informacje

DOFINANSOWANIE DLA PRZEDSZKOLA "KUBUŚ PUCHATEK" W KIERLIKÓWCE

       Rozstrzygnięto konkurs na wsparcie wychowania przedszkolnego, w ramach którego aż 73 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 samorząd regionu przeznaczy na realizację 76 zwycięskich projektów. W poniedziałek 18.09.2017 wicemarszałek Stanisław Sorys przekazał umowy gwarantujące dofinansowanie dla powiatów brzeskiego i bocheńskiego. Dofinansowanie w wysokości 799 tys. zł otrzymało Przedszkole „Kubuś Puchatek" z odziałem integracyjnym w Kierlikówce.
       Niepubliczne Przedszkole „Kubuś Puchatek" jest młodym i dynamicznie rozwijającym się zespołem edukacyjno - wychowawczym. Przedszkole zlokalizowane jest w budynku Szkoły Podstawowej w Kierlikówce.
       Placówka otoczona jest dużym ogrodem z placem zabaw dla dzieci, który zapewnia doskonałe warunki do zabawy na świeżym powietrzu. Sale do zabaw są przestronne i bezpieczne dla dzieci, wyposażone w zabawki, pomoce dydaktyczne niezbędne do wszechstronnego rozwoju wychowanków.
       W naszej placówce funkcjonują 2 oddziały, do których uczęszczają dzieci podzielone wg kryterium wiekowego. Wiemy i jesteśmy świadomi jak ważny jest rozwój dziecka w jego początkowych latach, dlatego z najwyższą starannością prowadzimy zajęcia oraz
w prawidłowy sposób stymulujemy rozwój naszych podopiecznych.
       Wykwalifikowana kadra pedagogiczna zapewnia nieustanną opiekę i dba o należyty wzrost w wiedzy. Poprzez codzienne spacery, różnorodne zajęcia, gry zespołowe oraz zabawy edukacyjne nasze dzieci są w stanie lepiej przyswajać wiedzę, co w późniejszym czasie przełoży się na lepsze wyniki osiągane w szkole. Rozwijamy nie tylko umysł, ale i ciało. Dbamy o prawidłowy rozwój wyobraźni, odpowiednio kształtujemy dojrzałość społeczną i emocjonalną. Wpajamy zasady współżycia w społeczności, koleżeństwa, samoobsługi i higieny. Przedszkole czynne jest w godzinach 6.00 -18.00, również w lipcu i sierpniu.

zdjęcia: UMWM, Przedszkole "Kubuś Puchatek"

materiał nadesłany, wprowadzający: A.B.