powiększ tekst A A A

czwartek 12.10.2017

Kategoria
Pozostałe informacje

GMINNE IGRZYSKA SPORTOWE W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

 10 października 2017 roku na terenie Parku Podworskiego i na stadionie w Rdzawie zostały rozegrane III Gminne Igrzyska Sportowe w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Organizator tych zawodów - Stanisław Tracz - zaprosił do udziału w biegowej rywalizacji po trzech uczniów i trzy uczennice z każdej klasy czwartej, piątej, szóstej i siódmej szkół podstawowych działających na terenie Gminy Trzciana.

 Wraz z opiekunkami - nauczycielkami wychowania fizycznego - stawili się reprezentanci wszystkich gminnych szkół podstawowych. W przeprowadzeniu zawodów, rozegranych przy sprzyjającej, choć pochmurnej pogodzie, pomagał Maciej Babral ze Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego Gminy Trzciana.
 Osobno, choć na tej samej około 800 metrowej trasie rywalizowały dziewczęta i chłopcy. Zawody rozpoczęły dziewczęta z klasy siódmej, zakończyli chłopcy z klasy czwartej. W sprawnie zorganizowanych zawodach triumfowali głównie - ku zadowoleniu Macieja Babrala - zawodnicy trenujący w Szkółce Piłkarskiej "Babral&Tabak".
Zwycięzcy, tj. zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej klasie otrzymywali pamiątkowe dyplomy oraz medale.
Poniżej przedstawiamy najlepsze biegaczki i biegaczy z każdej klasy.

KLASA CZWARTA:
a) dziewczęta - 1. miejsce - Milena Witoniowska (SP Leszczyna), 2. Zofia Mecheta (Kierlikówka), 3. Faustyna Płachczyńska (Kamionna), 4. Milena Adamus (Kierlikówka), 5. Patrycja Szewczyk (Trzciana), 6. Martyna Dudek (Trzciana)
b) chłopcy: 1. Patryk Snopek (Trzciana), 2. Antoni Kłósek (Trzciana), 3. Marcin Kukla (Łąkta Dolna), 4. Wiktor Dudziak (Kamionna), 5. Hubert Marzec (Kierlikówka), 6. Bartłomiej Mączka (Trzciana)

KLASA PIĄTA:
a) dziewczęta: 1. Klaudia Gładysz (Leszczyna), 2. Aniela Mucha (Kamionna), 3. Laura Chojecka (Leszczyna), 4. Kamila Węglarz (Trzciana), 5. Oliwia Banat (Kierlikówka), 6. Melania Wójcik (Leszczyna).
b) chłopcy: 1. Sebastian Chytroś (Trzciana), 2. Karol Chojecki (Leszczyna), 3. Tymoteusz Cebula (Leszczyna), 4. Roman Tobiasz (Leszczyna), 5. Kacper Jania (Kamionna), 6. Patryk Kącki (Trzciana)

KLASA SZÓSTA:
a) dziewczęta: 1. Agata Adamczyk (Leszczyna), 2. Justyna Adamczyk (Leszczyna), 3. Izabela Janiczek (Łąkta Dolna), 4. Maria Chojecka (Leszczyna), 6. Karolina Pijanowska (Trzciana)
b) chłopcy: 1. Dawid Golarz (Leszczyna), 2. Jakub Stochel (Leszczyna), 3. Paweł Górka (Kamionna), 4. Mateusz Śliwa (Trzciana), 5. Szymon Burkowicz (Łąkta Dolna), 6. Sebastian Kukla (Łąkta Dolna)

KLASA SIÓDMA:
a) dziewczęta: 1. Julia Mroczek (Kierlikówka), 2. Aleksandra Sroka (Kierlikówka), Zuzanna Babral (Trzciana), 4. Patrycja Marzec (Kierlikówka), 5. Aleksandra Burkowicz (Kamionna), 6. Natalia Śliwa (Trzciana)
b) chłopcy: Wiktor Pyrz (Leszczyna), 2. Sebastian Węglarz (Trzciana), 3. Patryk Stańdo (Trzciana), 4. Kacper Zatorski (Kamionna), 5. Tomasz Stalmach (Leszczyna), 6. Jacek Burkat (Trzciana).

Fotogaleria >>>

                                                          Relacja, zdjęcia, opracowanie, wprowadzenie: Tadeusz Olszewski