powiększ tekst A A A

niedziela 15.10.2017

Kategoria
Pozostałe informacje

KIERLIKÓWKA - KONCERT W KOŚCIELE

 Jedna z najlepszych polskich orkiestr kameralnych Sinfonietta Cracovia w dniu11 października 2017 roku odwiedziła Kierlikówkę w ramach wyjątkowego tournée, prezentującego twórczość najwybitniejszych polskich kompozytorów.  Wieczorem o 19:30 mury kościoła wypełniła licznie przybyła publiczność. Przed rozpoczęciem koncertu członkini orkiestry Pani Danuta przeprowadziła krótką lekcję muzyki oraz zachęciła do wspólnych śpiewów i zabawy.
 Po wyjściu muzyków na scenę kościół stał się sala koncertową. Profesjonalna gra świateł stopniowo wprowadzała publiczność w dźwięki muzyki klasycznej. Słuchacze stopniowo zanurzali się w instrumentarium zespołu. Moment kulminacyjny przypadł na utwór pt. "Orawa". Seria barw połączona z genialną wirtuozerią robiła piorunujące wrażenie. W jednym z utworów zaprezentowała się schola parafialna.
 Realizatorem koncertu z ramienia Parafii w Kierlikówce byli ksiądz Proboszcz Marek Wachowicz oraz Małgorzata Mikołajek. Organizatorzy serdecznie dziękują licznie zgromadzonej publiczności za dobrą zabawę. Ogromne wyrazy wdzięcznosci kierują w stronę Zbigniewa Michury (EventLight- technika estradowa) za siłę twórczą gry świateł oraz Agacie Mroczek, Annie Chojeckiej i Małgorzacie Orzeł za pomoc organizacyjną.

                                                                        Materiał nadesłany. Opracowanie i wprowadzenie: Tadeusz Olszewski