powiększ tekst A A A

poniedziałek 16.10.2017

Kategoria
Pozostałe informacje

PIŁKARKI Z LESZCZYNY MISTRZYNIAMI POWIATU

 

       We czwartek 12-go października 2017 r. na Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej dziewcząt. Po wygranych Igrzyskach Gminnych drużyna z Leszczyny, /uczennice I i II klasy Gimnazjum/, reprezentowała gminę Trzciana i wzięła udział w zawodach, jako jedna z siedmiu najlepszych drużyn z poszczególnych gmin i miasta Bochnia: Bochnia nr2, Bochnia nr7, Rzezawa, Królówka, Sobolów i Rajbrot. Zawody rozgrywane były w dwóch grupach systemem "każdy z każdym". Dziewczęta z Leszczyny rywalizowały w grupie z drużynami z Sobolowa, Rzezawy i Królówki. Wyniki spotkań w grupie:

Leszczyna - Sobolów 1 : 0 /bramkę zdobyła Marcelina Pyrz/
Leszczyna - Rzezawa 5 : 0 /bramki: M.Pyrz - 4, Oliwia Roman - 1/
Leszczyna - Królówka 0 : 0

       Dzięki dwóm zwycięstwom i remisowi zawodniczki z Leszczyny zajęły I miejsce w grupie i w półfinale zagrały z drużyną z Bochni nr7. Również w tym meczu skutecznością popisały się napastniczki: M.Pyrz i O.Roman, które strzeliły po jednym golu.
Mecz zakończył się zwycięstwem 2 : 0.

       W finale najskuteczniejsza zawodniczka zdobyła dwie bramki, a dzięki bardzo dobrej grze w obronie i znakomitej postawie bramkarki - Julii Skolik, drużyna z Leszczyny nie straciła ani jednej bramki. Finał zakończył się zwycięstwem Leszczyny 2 : 0.

       Skład zwycięskiej drużyny: Marcelina Pyrz /kpt/, Julia Skolik /br/, Oliwia Roman, Karolina Szaraj, Dominika Szewczyk, Magdalena Bębenek, Julia Paciorek, Katarzyna Stańdo, Agata Mucha i Weronika Tworzydło. Opiekunem drużyny jest Stanisław Tracz.

 

Materiał nadesłany

Wprowadzenie: M.R.