powiększ tekst A A A

środa 18.10.2017

Kategoria
Pozostałe informacje

SPOTKANIE Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ 2017

 Dzien Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela, przypadający na dzień 14 października, jest polskim swietem panstwowym oswiaty i szkolnictwa wyzszego. Zostalo ustanowione 27 kwietnia 1972 r. na mocy ustawy " Karta praw i obowiazków nauczyciela" pod nazwa Dnia Nauczyciela, a następnie w 1982 r. przemianowane na Dzien Edukacji Narodowej.
 Tradycją samorządu Gminy Trzciana jest spotkanie z pracownikali szkół i przedszkoli. W roku bieżącym Wójt Józef Nowak, Sekretarz Gminy Danuta Michniak-Dutkiewicz, Przewodniczący Rady Gminy Ryszard Śliwa spotkali się z tylko z nauczycielami wyróżnionymi Nagrodą Wójta Gminy, dyrektorami placwóek oświatowych, pracownikami Gminnego Zespołu Obsługi Oświaty oraz emerytowanymi nauczycielami Gminy Trzciana. Spotkanie miało miejsce 12 października 2017 roku w Świetlicy Gminnej w Trzcianie. 
 Po słowach powitania wygłoszonych przez Wójta Gminy Trzciana Józefa Nowaka prof. Monika Rasiewicz zaprosiła zgromadzonych na spektakl teatralny "Alicja w krainie czarów", przygotowany przez uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia w Trzcianie.
 Za piękny występ podziękował Wójt Józef Nowak, który chwilę potem przystąpił do wręczania Nagród Wójta Gminy, przyznanymi na wniosek rad pedagogicznych. Otrzymali je: Katarzyna Janiczek (SP Kamionna), Agata Krawczyk (SP Leszczyna), Zofia Król (SP Łąkta Dolna) Lucyna Szpilka (ZPO w Trzcianie), Bogdan Grabowski (ZPO w Trzcianie) Grzegorz Kukuła (SM w Trzcianie). Jako pierwsza składała gratulacje nagrodzonym, asystująca Wójtowi - Pani Sekretarz Gminy Danuta Michniak-Dutkiewicz. 
 Wójt pozdrowił także i złożył podziękowania oraz życzenia nauczycielom emerytom, obecnym na uroczystości. Każdy z nich otrzymał od niego nie tylko dobre słowo, ale także piękne róże które wręczał wraz z Przewodniczącym Rady - Panem Ryszardem Śliwą.
 Natomiast Pan Andrzej Kącki - Dyrektor ZPO w Trzcianie wręczył swoja nagrodę - pani prof. Monice Rasiewicz ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Trzcianie.  Pozostałę nagrody dyrektorów zostały wręczone podczas uroczystości szkolnych.
 O głos poprosił przybyły z Nowego Wiśnicza wieloletni nauczyciel i dyrektor trzciańskiej szkoły - Pan Józef Korta. W swoim emocjonalnym wystąpieniu podziękował za zaproszenie, wspomniał zmarłych już nauczycieli Gminy Trzciana, których uczczono minutą ciszy. Złożył także  życzenia wszystkim nauczycielom. 
 Spotkanie zakończono spożyciem obiadu i  długimi rozmowami, których głównym tematem były wspomnienia minionych lat pracy i zmieniające się warunki pracy nauczycielskiej. 

 

Fotogaleria >>>