powiększ tekst A A A

czwartek 16.11.2017

Kategoria
Pozostałe informacje

VOX EREMI NAGRODZONY W NOWYM WIŚNICZU

Listopad to miesiąc, w którym oddajemy hołd tym, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny. W ten klimat już od piętnastu lat wpisuje się Festiwal „Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki" w Nowym Wiśniczu. Przesłuchania konkursowe odbyły się 3 listopada w Sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Wiśniczu, na które zgłosiło się 56 wykonawców, w tym 38 solistów i 18 zespołów.
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, jury konkursu przyznało miejsca premiowane udziałem w Koncercie Laureatów XV edycji tego Festiwalu. Do koncertu laureatów został również nominowany Zespół wokalno- instrumentalny Vox Eremi z PSP i PG w Kamionnej, który piosenką pt. „Po ten kwiat czerwony" wyśpiewał sobie wyróżnienie w tym konkursie.
Przyznane miejsca i nagrody zostały podane do publicznej wiadomości podczas Koncertu Laureatów w dniu 11 listopada w Sali Rycerskiej wiśnickiego Zamku.
To już siódma nagroda zdobyta przez zespół na tym konkursie, a trzeba dodać, że w grudniu tego roku zespół będzie obchodził 10- lecie swojej pracy.
Organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom i ich instruktorom za wielką radość, którą ofiarowali swoim śpiewem i muzyką, docenili ich zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowanie do konkursu oraz postawę patriotyczną.
Jesteśmy dumni że mogliśmy brać udział w tak pięknym przedsięwzięciu i zmotywowani do dalszej pracy.

Już wkrótce filmik z występu.

materiał nadesłany, wprowadzający: A.B.