powiększ tekst A A A

sobota 02.12.2017

Kategoria
Pozostałe informacje

ZLIKWIDOWANO OSUWISKO W KAMIONNEJ

 29 listopada 2017 roku Starostwo Powiatowe w Bochni poinformowało o zakończeniu prac związanych z likwidacją i stabilizacją osuwiska i przebudową przepustu w ciągu drogi powiatowej Żegocina - Kamionna.
 Drogowcy ustabilizowali osuwisko palami, przebudowali drogę na długości 130 mb oraz przebudowali przepust o długości 12 mb na potoku Kamionka na przepust o konstrukcji żelbetowo stalowej wraz z umocnieniem tego potoku. Całkowity koszt inwestycji to 1 777 819,76 zł, z czego dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wyniosło 982 357 zł., natomiast pozostała kwota pochodziła z budżetu Powiatu Bocheńskiego.
 - 
To już czwarte osuwisko od początku kadencji, które udało się zabezpieczyć i ustabilizować na terenie Powiatu Bocheńskiego, wcześniej tego typu inwestycje wykonaliśmy w Trzcianie, Rajbrocie i Żegocinie. W przyszłym roku planujemy zająć się kolejnym osuwiskiem w Rajbrocie – wyjaśnia Ludwik Węgrzyn - Starosta Bocheński.
 Wykonana inwestycja prezentuje się bardzo dobrze. Przejeżdżający tędy kierowcy muszę też zwrócić uwagę na fakt, że przepust ten jest na terenie leśnym i przy mrozie może tu wystąpić zlodowacenie, co grozi poślizgiem. 

                                                              Tekst, zdjęcia, wprowadzenie: Tadeusz Olszewski
                                                              Źródło: www.powiat.bochnia.pl 

Foto relacja: