powiększ tekst A A A

czwartek 07.12.2017

Kategoria
Pozostałe informacje

Akademia Niepodległości - zaproszenie na wykłady.

       Instytut Pamięci Narodowej, Oddział w Krakowie oraz Starostwo Powiatowe w Bochni zapraszają na wykłady, inaugurujące cykl spotkań pn. „Akademia Niepodległości", w czasie których pracownicy IPN oraz zaproszeni reprezentanci uczelni wyższych pokażą – w formie popularnych wykładów – zarówno drogę do Niepodległej, poczynając od pierwszej dekady XX stulecia i czas I wojny światowej, poprzez wznoszenie jej państwowego gmachu i wykuwanie granic, po syntetyczny bilans międzywojennego dwudziestolecia.

Inauguracyjne wykłady odbędą się w poniedziałek 11 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 w sali narad Starostwa Powiatowego w Bochni, ul. Kazimierza Wlk. 31.

Program:

„Polski wiek XIX - wiek powstań" - dr Maciej Zakrzewski (IPN, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II)

„Józef Piłsudski - twórca Niepodległej" - prof. Tomasz Gąsowski (Uniwersytet Jagielloński, Akademia Ignatianum).

„Akademia Niepodległości" to rozpoczynający się w grudniu 2017 r., a obliczony na cztery lata (do połowy roku 2021) cykl spotkań.

Wykłady, które odbywać się będą 5 razy w roku, w odstępach dwumiesięcznych, mieć będą taki sam przewodni temat, każdorazowo składający się z dwóch segmentów – wykładowi o charakterze monograficznym towarzyszyć będzie drugi, oparty na wątkach biograficznych.

Wstęp wolny.

Na spotkaniu inauguracyjnym będzie możliwość dokonania zapisów na kolejne wykłady.

 

Wprowadzenie: M.R.