powiększ tekst A A A

poniedziałek 18.12.2017

Kategoria
Pozostałe informacje

Kalejdoskop wydarzeń- nam nuda nie zagraża!

Z przedstawieniem u przedszkolaków w Trzcianie oraz Łapanowie
W środę 15 listopada 14-osobowa grupa naszych podopiecznych wraz z terapeutami udała się do przedszkoli w Trzcianie oraz Łapanowie, z przedstawieniem „ Na straganie". Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie i wspólnie zaśpiewały piosenki „Witaminki, witaminki" oraz „Ogórek wąsaty". Po zakończeniu każde dziecko otrzymało upominek, który własnoręcznie został wykonany przez naszych Uczestników.

Turniej tenisa stołowego w Zagórzanach
W dniu 16.11.2017 r. w ŚDS Zagórzany odbyły się indywidualne rozgrywki tenisa stołowego. W turnieju wzięli udział uczestnicy z kilku ŚDS-ów: Zagórzan, Bochni, Rdzawy, Tomaszkowic, Żegociny, Muchówki, Zegartowic, Lisiej Góry, Wieliczki, Chrzanowa. Jesteśmy bardzo dumni gdyż I miejsce zajął nasz uczestnik Piotr Linca.

Andrzejki 2017
30 listopada to tradycyjne „Andrzejki" a więc wróżby, wspólne zabawy, śpiewy. Było więc lanie wosku, numerologia czyli opis charakteru na podstawie daty urodzenia, tajemnicze kubki z ukrytymi przedmiotami np. cukierek – uważaj na cukrzycę, piórko- anielskie życie. Nie zabrakło oczywiście biesiadnych piosenek śpiewanych przy akompaniamencie gitary pana Andrzeja, było też słodkie „co nieco" . W tym samym czasie nasi uczestnicy brali udział w andrzejkowej imprezie w ŚDS w Muchówce , gdzie jak co roku odbył się konkurs tańca towarzyskiego. Tym razem był to rock n roll. Nasza para taneczna Ewa Puchta- Edward Długopolski zajęli III miejsce.

Gościnna wizyta OWS „Babciaki" oraz Chóru Seniora
22 listopada odwiedziła nas grupa OWS „Babciaki" Trzciana 2017. Poazaliśmy nasze pracownie i prace, które tu wykonujemy. Nasza grupa teatralna wystąpiła z przedstawieniem „Na straganie "Goście byli zachwyceni zarówno pracami uczestników jak i wspaniałą atmosferą.
Był wspólny poczęstunek , śpiewy przy akompaniamencie pana Ryśka i pana Andrzeja. Gości obdarowaliśmy naszymi pracami. Natomiast 28 listopada odwiedził nas Chór Seniora z Łapanowa, który zaprezentował nam repertuar piosenek ludowych. Jedną z atrakcji był konkurs, w którym można było wykazać się wiedzą z różnych kategorii tematycznych. Na zakończenie Chór został oprowadzony po całym Ośrodku, dzięki czemu mógł zobaczyć piękne prace wykonane przez naszych Podopiecznych.

Wyjazd do kina
20 listopada uczestnicy ŚDS wyjechali do kina Regis w Bochni na film pt.: " Listy do M 3".
Wszystkim bardzo podobała się ta polska komedia romantyczna – historia kilku osób, którym w jednym magicznym dniu przydarzają się wyjątkowe chwile.

Wyjazd do Galerii Rondo w Bochni
27 listopada to dzień treningu – robimy zakupy. Było to możliwe dzięki wyjazdowi do Galerii „Rondo" w Bochni. Każdy uczestnik mógł dokonać drobnych zakupów oraz zapoznać się z ofertą handlową placówki.

Przed Wigilią
Wigilię zaplanowaliśmy na 19 grudnia. Uszka ulepione, choinka udekorowana, Ośrodek przyozdobiony. Malarze zakończyli swoje prace, tak więc jest czyściutko i milutko. Wszyscy są bardzo zajęci i z wielką radością wykonują świąteczne ozdoby. Przygotowujemy też stroiki świąteczne dla naszych Gości.

 

Materiał nadesłany: ŚDS Rdzawa

Wprowadzenie: M.R.