powiększ tekst A A A

wtorek 19.12.2017

Kategoria
Pozostałe informacje

Otwarcie mostu w Kamionnej

       W czwartek 14 grudnia 2017r. wicewojewoda małopolski Józef Gawron, starosta bocheński Ludwik Węgrzyn oraz wicestarosta bocheński Józef Mroczek przecinając wstęgę dokonali uroczystego otwarcia przepustu na rzece nad kościołem w Kamionnej. Poświęcenia dokonał proboszcz parafii ks. Jerzy Jawor. Inwestycja wyniosła blisko 1,8 mln zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wyniosło 982 357 zł. Pozostała kwota pochodziła z budżetu Powiatu Bocheńskiego. Wykonawcą była firma WOLIMEX z Limanowej.
       W uroczystości otwarcia wzięli udział Wójt Gminy Trzciana- Józef Nowak, Wójt Gminy Żegocina- Jerzy Błoniarz, Przewodniczący Rady Gminy Trzciana - Ryszard Śliwa, Radni Rady Gminy z Kamionnej, Sołtys Wsi Kamionna- Krystyna Dudziak, członkowie Rady Sołeckiej, sołtys Wsi Bełdno- Stanisław Furtak oraz przedstawiciele poszczególnych sektorów publicznych z Powiatu Bocheńskiego zaangażowani w budowę inwestycji. Obecna była również Pani Bernadetta Gąsiorek Przewodnicząca Rady Powiatu wraz z Radnymi Powiatu Bocheńskiego.
       Po uroczystym poświęceniu i otwarciu wicestarosta Józef Mroczek zaprosił zebranych do Świetlicy wiejskiej w Kamionnej na wspólny obiad przygotowany przez Koło Gospodyń i Gospodarzy „Gościnna Kamionna". Członkowie koła stanęli na wysokości zadania, podjęli gości jak potrafili najlepiej. Na pięknie przystrojonych stołach nie zabrakło smacznych ciast, sałatek, wiejskiego chleba, smalcu i innych pysznych smakołyków.
       Podczas biesiadowania członkowie koła: Stanisław Pastuszak I Władysław Mech odegrali po mistrzowsku skecz pt. „Przystanek na Podłupiskach", w którym słowami piosenki podziękowali władzom województwa i powiatu za pomoc w realizacji tej inwestycji.


Szeroki mosteczek już go zbudowali
Chłopy z Wolimexu bardzo się starali.
Szeroki mosteczek pięknie paraduje
Kto po nim przejedzie to nie pożałuje.

Panu Wojewodzie dziś składamy dzięki
Że nie pożałował dla Kamionnej ręki.
Każdemu z osobna i wszystkim społecznie
Z serca dziękujemy, ściskamy serdecznie.

Nasi Starostowie niech nam sto lat żyją
Że nam dołożyli na tę inwestycyjno.
Niechaj się Im w życiu wszystko fajnie darzy
I w swoich urzędach dobrze gospodarzy.

A Państwo z Powiatu co rządzą drogami
Niechaj się radują dzisiaj razem z nami.
Bośmy załatali dziś dziurę niemałą
Bez Waszej pomocy by się nie udało.

Niech Wam całe życie zdrowie nie szwankuje,
Bo wioska Kamionna bardzo potrzebuje
Takich gospodarzy, co malutkim dają
Za co już na zawsze u nas wdzięczność mają.

 

Tekst i zdjęcia Koło Gospodyń i Gospodarzy „Gościnna Kamionna"