powiększ tekst A A A

piątek 22.12.2017

Kategoria
Pozostałe informacje

OPŁATKOWE SPOTKANIE W ŚDS RDZAWA

 W świątecznie udekorowanej sali Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie, na kilka dni przed Wigilią tj. 19 grudnia 2017 roku, na spotkaniu opłatkowym zgromadzili się domownicy, kadra i zaproszeni goście. Przybyli m. in. Elżbieta Paczyńska - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni, wójtowie: Łapanowa - Robert Roj i Trzciany - Józef Nowak, Sekretarz Gminy Trzciana - Danuta Michniak-Dutkiewicz, pracownicy GOPS-ów w Łapanowie i Trzcianie.
 Po powitaniu przybyłych gości i domowników o głos poprosili goście. Przemawiali obaj wójtowie oraz p. Elżbieta Paczyńska. W ich wystąpieniach były podziękowania dla załogi ŚDS-ów, gratulacje za utrzymywanie serdecznej atmosfery oraz świąteczne życzenia.
Następnie  Dyrektor ŚDS w Rdzawie - Barbara Borowiec zaprosiła zgromadzonych do oglądnięcia programu artystycznego w wykonaniu rdzawskich domowników, którzy pomysłowo zainscenizowali obrzęd wieczerzy wigilijnej. 
Tę część spotkania zakończyło wspólne śpiewanie kolęd. Przybył także św. Mikołaj, który wręczył gościom i domownikom świąteczne upominki. Na zakończenie, po odczytaniu słów Ewangelii i połamaniu się opłatkiem, spożyto wspólny posiłek, składający się z typowo wigilijnych potraw. 
 Ta uroczystość, tak samo, jak wiele innych organizowanych przez zgrana załogę ŚDS w Rdzawie, służy realizacji wielu celów stawianych przed tego typu placówkami i pozwala podopiecznym poczuć się jak we własnym domu.

Fotogaleria >>>
                                         Zdjęcia, relacja i wprowadzenie: Tadeusz Olszewski