piątek 29.12.2017

Kategoria
Pozostałe informacje

WIEŚCI ZE SZKÓŁKI PIŁKARSKIEJ "B&T" TRZCIANA

W dniu 28.12.2017 roku trampkarze Szkółki Piłkarskiej "Babral&Tabak"odnieśli zwycięstwo w Świątecznym Turnieju Halowej Piłki Nożnej, zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni na hali widowiskowo - sportowej.
W turnieju wystąpiło osiem zespołów, grano w dwóch grupach po cztery zespoły:
TRZCIANA - Szreniawa Nowy Wiśnicz 2-0, bramki Kacper Stokłosa x2
TRZCIANA - MOSiR II Bochnia 0-0
TRZCIANA - Raba I Dobczyce 4-0, Kacper Stokłosa x3, Kacper Chwajoł
Według regulaminu 1. miejsce w grupie premiowało naszą drużynę do występu w wielkim finale:
8. MOSiR III Bochnia
Skład drużyny zwycięzców: Mateusz Stochel, Nikodem Kukla, Piotr Kwaśniowski, Kacper Stokłosa, Kacper Chwajoł, Mateusz Kłósek, Wiktor Pyrz, Karol Krzysiek i Sebastian Żołna.
Bardzo dobrze zaprezentowała się cała drużyna. W turnieju tym najlepszym zawodnikiem wybrany został Kacper Stokłosa (strzelił tyle samo bramek, co król strzelców). Na szczególne pochwały zasłużył również nasz na ogół rezerwowy bramkarz - Mateusz Stochel, który w całym turnieju nie dał sobie strzelić ani jednej bramki ! Chłopcy zasłużyli na smaczną pizzę od trenera i już zbierają siły na kolejny mecz, tym razem w rozgrywkach ligi halowej trampkarzy w Bochni (7 stycznia 2018 roku).
 W turnieju halowym "Sankowia Winter Cup 2017" w Krzeszowicach, rozegranym w dniu 17.12.2017 roku juniorzy starsi z Trzciany zajęli wśród 9 zespołów IV. miejsce. Klasyfikacja końcowa:
9. Sparta Kazmierza Wielka

Każda z drużyn otrzymała puchar, a zawodnicy czołowej trójki medale. Ponadto wybrano najlepszych zawodników z każdej drużyny. Takim zawodnikiem z Trzciany wybrany został Klaudiusz Kowalczyk, zdobywca w całym turnieju 5 bramek. Królem strzelców został Mateusz Smęder (Wiślanie). Zespół wystąpił w składzie: Hubert Zabzdyr, Szymon Zabzdyr, Klaudiusz Kowalczyk, Kacper Chwajoł, Jakub Pasionek, Nikodem Cygan, Jakub Szczur, Kacper Stokłosa.
Natomiast dwa zespoły juniorów młodszych wystąpiły w rozgrywkach ligi halowej, które odbyły się dnia 10.12.2017 w Bochni. Zajęły odpowiednio: 4. miejsce (Trzciana I) i 5. miejsce (Trzciana II). Grano każdy z każdym, jedną połowę 16 minut.
6. Błękitni Krzeczów - 1 pkt
Drużyna z Mikluszowic awansowała do ligi międzypowiatowej w Tarnowie.
TRZCIANA I: Kacper Chwajoł, Hubert Majówka, Kacper Stokłosa, Kamil Klejdysz, Piotr Kwaśniowski, Jakub Szczur, Kacper Kukla.
TRZCIANA II: Wojciech Kwaśniowski, Hubert Zabzdyr, Nikodem Cygan, Jakub Pasionek, Wiktor Stary, Michał Babral.
W sobotę 2. grudnia 2017 roku juniorzy młodsi startowali w 8. miejsce Juniorów Młodszych w Kmita Cup 2017 w Zabierzowie i w stawce 12 zespołów zajęłi 8. miejsce. Trafili do trudnej grupy eliminacyjnej, ze Słowikiem Olkusz i Prokocimiem Kraków, które jak się później okazało wygrały swoje półfinały i grały o miejsca 1-3. W meczu decydującym o wyjściu z grupy cudów między słupkami a poprzeczką dokonywał rosły i potężnie zbudowany zawodnik tej drugiej drużyny. Ostatecznie to właśnie Prokocim Kraków okazał się najlepszy w tych zawodach. Najlepszym zawodnikiem naszej ekipy wybrany został Jakub Pasionek.
TRZCIANA 2000 - Prądniczanka "A" Kraków 2-0
Skład: Jakub Pasionek, Hubert Zabzdyr, Nikodem Cygan, Jakub Szczur, Wojciech Kwaśniowski, Kacper Kukla, Kacper Stokłosa, Kamil Klejdysz, Michał Babral, Piotr Kwaśniowski, Kacper Chwajoł.
W tym samym dniu młodzi chłopcy z rocznika 2010 i młodsi wystąpili w 2. edycji Turnieju Charytatywnego "Gramy dla Sylwii" w Łapanowie. Grało siedem zespołów z województwa małopolskiego oraz jedna z świętokrzyskiego. Bez klasyfikacji, chodziło głównie o dobrą zabawę w miłym towarzystwie. Odbyły się licytacje pamiątek sportowych, aukcje i loteria fantowa, każdy los wygrywał. Na koniec Mikołaj wręczył wszystkim uczestnikom prezenty (w sumie 282)! Całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Sylwii Piątek z Krakowa. Dziękujemy wszystkim za okazane serce, a w szczególności Mariuszowi Wyszyńskiemu za organizację tak wspaniałego turnieju.
W niedzielę 3 grudnia odbył się natomiast VI. Mikołajkowy Turniej Żaków w Iwkowej. Także tutaj również zespoły nie były klasyfikowane. Skład: Kacper Wrona, Kacper Lalecki, Kacper Tabor, Dominik Krzysztofiak, Dawid Zdebski, Piotrek Hejmo, Hubert Przybyłko, Kamil Dziedzic, Piotrek Burkowicz, Mateusz Tworzydło, Michał Kowalczyk, Szymon Babicz.
17.11.2017 w Zabierzowie grali trampkarze z Trzciany. Zajęli 3. miejsce. Do udziału w finale zabrakło niewiele, ale wynik i tak pozytywny. Królem strzelców został zawodnik B&T Kacper Stokłosa - zdobywca 13 bramek. Wojciech Kwaśniowski wybrany został najlepszym zawodnikiem trzciańskiej drużyny. Wszyscy otrzymali medale, a wyróżnieni również statuetki.
TRZCIANA - Sparta Kazimierza Wielka 4-1
Skład: Wojtek Kwaśniowski, Piotr Kwaśniowski, Nikodem Kukla, Kacper Chwajoł, Kacper Stokłosa, Mateusz Kłósek, Wiktor Pyrz, Mateusz Stochel, Karol Krzysiek, Sebastian Żołna. Turniej wygrała AP Gołcza, która w finale pokonała Hutnik "A" Kraków 1-0.

Gratulujemy wszystkim naszym młodym piłkarzom i życzymy jeszcze lepszych występów w nadchodzącym 2018 roku, a także dziękujemy wszystkim osobom, którzy wspierały i wspierają działalność Klubu Sportowego Trzciana 2000 i Szkółki Piłkarskiej B&T Trzciana. Dziękujemy i w nowym roku również życzymy kibicom wszystkiego najlepszego.

Materiał nadesłany - Dominik Kędra. Opracowanie i wprowadzenie: Tadeusz Olszewski