powiększ tekst A A A

piątek 05.01.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

NOWOROCZNE SPOTKANIE INTEGRACYJNE W KIERLIKÓWCE

 Dnia 3 stycznia 2018 roku Publicznej Szkole Podstawowej im. Edwarda Dembowskiego w Kierlikówce odbyło się spotkanie noworoczne, na które przybyli uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie oraz dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Kubuś Puchatek" w Kierlikówce. Rozpoczynając, pani dyrektor Beata Stochel serdecznie powitała gości i zaprosiła do wspólnego kolędowania, do którego na akordeonie akompaniował organista parafii św. Józefa w Kierlikówce pan Janusz Stańdo. Pyszne ciasta i kawę dla gości przygotowali rodzice uczniów PSP w Kierlikówce.
 Tradycyjnie spotkanie rozpoczęły jasełka przygotowane przez Szkolne Koło Caritas. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach, na tle pięknej dekoracji przedstawili sceny związane z narodzeniem Jezusa. Zgodnie z tradycją byli więc Maria i Józef, pasterze, królowie, hetman, piękne anioły, które zstąpiły tego dnia na ziemię i oczywiście okrutny Herod wraz diabłami i śmiercią. Młodzi aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtworzyli swoje role. Po jasełkach nagrodzonych przez publiczność gromkimi brawami, wystąpiły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Kubuś Puchatek" z Kierlikówki. Maluchy wspaniale zaprezentowały pastorałki i kolędy wzbudzając aplauz publiczności. Po ich występie zaprezentowała się grupa starszaków z oddziału przedszkolnego naszej szkoły pięknie wykonując pastorałkę i świąteczne piosenki. Po występach milusińskich, pani Beata Daniec z Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie podziękowała za zaproszenie na noworoczne spotkanie i wręczyła pani dyrektor Beacie Stochel oraz pani Dorocie Juszczyk z Niepublicznego Przedszkola „Kubuś Puchatek" w Kierlikówce piękne serwety wykonane przez panią Czesławę Zdebską z ŚDS w Rdzawie. Pani dyrektor Beata Stochel podziękowała wszystkim gościom za przybycie , występy i upominki. Podkreśliła znaczenie tego typu spotkań, które mają na celu integrację środowiska, uwrażliwienie dzieci na potrzeby innych i lepszą współpracę naszych placówek. Następnie proboszcz parafii w Kierlikówce ks. Marek Wachowicz wyraził radość ze wspólnego przeżywania tajemnicy Bożego Narodzenia, złożył noworoczne życzenia i przekazał zebranym obrazki z wizerunkiem Jana Pawła II.
 Wspólne kolędowanie, które zgromadziło prawie dwieście osób, wypełniło radością salę gimnastyczną naszej szkoły i na pewno na długo pozostanie w pamięci gospodarzy i gości. Na zakończenie uczniowie wręczyli uczestnikom ŚDS w Rdzawie wykonane przez siebie aniołki, aby przypominały o wspólnym spotkaniu w Kierlikówce i niosły nadzieję na nadchodzący 2018 rok.

        Tekst: Bożena Grabowska, zdjęcia B.Grabowska i B.Stochel, opracowanie i wprowadzenie: T. Olszewski.