powiększ tekst A A A

niedziela 14.01.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

NOWOROCZNY TURNIEJ PIŁKARSKI OLDBOJÓW W TRZCIANIE

 W sobotnie popołudnie 13 stycznia 2018 roku w sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Trzcianie został rozegrany Noworoczny Halowy Turniej Piłkarski Oldbojów, w którym stawką były puchary i statuetki, ufundowane przez organizatorów tej imprezy - Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Lokalnego Gminy Trzciana, a szczególnie przez Krzysztofa Bębenka.
 Spośród zapowiadanych wcześniej uczestników tej imprezy do rywalizacji przystąpiło ostatecznie pięć zespołów. Nie dotarła ekipa "Gdovi" Gdów, co zmusiło organizatorów do dokonania niewielkich zmian w regulaminie. Mecze rozgrywano więc nieco dłużej, bo dwa razy po 10 minut.  
 Sporo z tych pojedynków stało na dobrym poziomie i  przyniosło wiele emocji. Tak było np. w meczu "Beskidu" Żegocina z "Piastem" Łapanów. "Górale" z Żegociny przegrywali już 0 : 2, ale zdołali wyrównać, a przy wyniku 3 : 3, właściwie w ostatnich sekundach meczu zdobyć zwycięską bramkę. Ten fakt z pewnością podbudował oldbojów z Żegociny, którzy z 12 punktami triumfowali w turnieju, mimo, że też (podobnie jak wszystkie drużyny) doznali goryczy porażki w meczu z "Grodziskiem" Raciechowice. 
 Bardzo gościnni okazali się gospodarze, którzy  zdobyli tylko 3 punkty za walkower z "Gdovią" (podobnie jak pozostałe druzyny). Najbardziej wyrównany mecz zagrali z drużyną Beskidu", ulegając jednak 1 : 2.
 Podczas końcowej zbiórki główny organizator imprezy - Krzysztof Bębenek wręczył kapitanom drużyn puchary a zdobywcom pozostałych wyróżnień statuetki. Otrzymali je: najlepszy bramkarz - Józef Dudzik - "Grodzisko" Raciechowice, najstarszy uczestnik: Józef Zawada (BKS) - 68 lat oraz król strzelców - Robert Hybel ("Piast" Łapanów) - 4 bramki (tyle samo bramek strzeliło 5 innych zawodników, ale decyzją kapitanów nagroda przyznana temu najstarszemu).
 Rozegrany w sportowej atmsferze turniej był zorganizowany sprawnie. można więc śmiało mówić o organizatorskim sukcesie Krzysztofa Bębenka. Podobne turnieje zostana rozegrane niebawem w innych miejscowościach regionu. Drużyna Trzciany, która kilka tygodni temu triumfowała w Żegocinie, będzie mieć okazje do rewanżów.

Wyniki: 

Gdovia - Beskid 0:3 walkower
Trzciana - Grodzisko 0:4
BKS - Piast 5:4
Gdovia - Grodzisko 0:3 walkower
Beskid - Piast 4:3
Trzciana - BKS 3:5
Gdovia - Piast 0:3 walkower
Grodzisko - BKS 1:1
Beskid - Trzciana 2:1
Gdovia - BKS 0:3 walkower
Piast - Trzciana 4:3
Grodzisko - Beskid 4:2
Gdovia - Trzciana 0:3 walkower
BKS - Beskid 1:4
Piast - Grodzisko 5:3

Tabela końcowa:
1. Beskid Żegocina -12 pkt
2. Grodzisko Raciechowice -10 pkt
3. BKS Bochnia - 10 pkt
4. Piast Łapanów - 9 pkt
5. Trzciana - 3 pkt

Fotogaleria>>>
Relacja wideo >>>