powiększ tekst A A A

czwartek 24.05.2012

Kategoria
Informacje Urzędu Gminy

ZAKOŃCZENIE BUDOWY CHODNIKA PRZY DW 966 W MIEJSCOWOŚCIACH LESZCZYNA I TRZCIANA.

       Mieszkańcy Leszczyny i Trzciany mogą mieć powody do zadowolenia, bowiem 23 maja 2012r. dzięki współpracy samorządu gminnego z samorządem wojewódzkim została zakończona kolejna ważna inwestycja na terenie Gminy Trzciana. Zadanie nosiło nazwę: „Budowa chodnika i kanalizacji burzowej przy DW 966 Wieliczka-Tymowa na odcinku 160 w km 2+535-3+366 w miejscowości Leszczyna i miejscowości Trzciana".
Na odbiór inwestycji przybyli m.in. przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie: Pani Marta Maj- Zastępca Dyrektora ds. Inwestycji i Pani Aneta Kalemba- Naczelnik Wydziału Inicjatyw Samorządowych oraz Wójt Gminy Trzciana- Pan Józef Nowak.
       Roboty na wspomnianym odcinku rozpoczęły się 20 września 2011r. Prowadziło je PUH „Filar" Pana Marka Stochla z Bochni, które wygrało przetarg na inwestycję. Koszt robót wykonanych przez firmę wyniósł 524.304,10 zł. Chodnik nie mógłby być jednak zrealizowany bez dodatkowego wsparcia ze strony Pana Karola Kłóska z Trzciany oraz Państwa Marii i Adama Kłósków z Leszczyny, którym bardzo dziękujemy za okazaną pomoc, w związku z którą końcowa wartość zadania ukształtowała się na poziomie 679.304,10 zł. Dzięki wspólnemu wysiłkowi w maju bieżącego roku oddano do użytku 831 mb chodnika z kostki brukowej oraz wykonano 578 mb kanalizacji burzowej.
       Mamy nadzieję, że nowy chodnik dobrze będzie służył mieszkańcom i umożliwi bezpieczne poruszanie się przy drodze wojewódzkiej.

A.B.