powiększ tekst A A A

czwartek 18.01.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

Rodzinne kolędowanie w Kamionnej

       ,,Rodzinne kolędowanie" – zgromadziło w Świetlicy Wiejskiej w Kamionnej w dniu 13 stycznia 2018r.wielu mieszkańców Kamionnej i okolicznych miejscowości. Spotkanie kolędowe rozpoczęła pani Renata Paruch , która w imieniu Koła Gospodyń i Gospodarzy ,,Gościnna Kamionna" powitała zebranych oraz zaproszonych gości, a byli nimi: Wójt Gminy Trzciana- pan Józef Nowak, Sołtys wsi Kamionna- pani Krystyna Dudziak.

       Kolędę rozpoczęła kapela z Leszczyny, która swoim wspaniałym występem wprowadziła wszystkich w nastrój kolędowania. Stanisław Pastuszak w obrazowy sposób przedstawił tegoroczną działalność KGiG: wyjazdy, wycieczki, spotkania oraz wszystkie inicjatywy podejmowane przez koło, a było na co popatrzeć. Radość wspólnego kolędowania uświetnił występ zespołu Vox Eremi prowadzonego przez panią Renatę Paruch. Dzięki wyświetlanym tekstom mogliśmy wszyscy przy akompaniamencie zespołu wspólnie kolędować. Ze łzami w oczach słuchaliśmy pięknej pastorałki ,,Kolęda dla nieobecnych" w wykonaniu Wiktorii Dudziak, która mówiąca o tych, którzy od nas odeszli oraz innych kolęd w wykonaniu solistki Aleksandry Burkowicz i zespołu.

       Wójt Gminy Trzciana pan Józef Nowak podziękował za zaproszenie i złożył wszystkim zebranym życzenia noworoczne. Niespodzianką tego wieczoru była również obecność pani Małgorzaty Świątko – organistki z parafii Żegocina oraz członków chóru parafialnego z Żegociny. Do późnych godzin nocnych rozbrzmiewał śpiew kolęd przy akompaniamencie akordeonu.

       Kolędowe spotkanie to piękna tradycja wspólnego śpiewania naszych polskich kolęd i pastorałek oraz okazja do tego, aby się wspólnie spotkać. Obyśmy w takim a może w jeszcze większym gronie mogli się spotkać za rok.

 

Materiał nadesłany: Kolo Gospodyń i Gospodarzy "Gościnna Kamionna"

Wprowadzenie: M.R.