powiększ tekst A A A

środa 24.01.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

NOWOROCZNIE I KOLĘDOWO W LESZCZYNIE

 Dnia 21 stycznia 2018 r. o godz.15.00 w Wiejskim Domu Ludowym w Leszczynie odbyło się spotkanie noworoczne dla mieszkańców wsi. Inicjatorami kolędowania był ks. Krzysztof Franczyk, proboszcz tutejszej parafii.
 Po powitaniu i złożeniu życzeń noworocznych na scenie wystąpił zespół muzyczny „Lubię To", który zachęcił wszystkich do wspólnego kolędowania. Nie mogło zabraknąć również programu artystycznego. Uczniowie szkoły pod opieką księdza, pani Beaty Pyrz oraz pani Anny Dziedzic przypomnieli dawny zwyczaj kolędowania. Największe uznanie zyskały postacie żyda i Turonia, a Diabełek i śmierć skutecznie przypomnieli zebranym, że trzeba być w życiu dobrym i życzliwym człowiekiem.
 Wspólne śpiewanie kolęd stało się elementem łączącym pokolenia, tym bardziej, że właśnie tego dnia swoje święto obchodzili Dziadkowie. Dlatego też nie mogło zabraknąć życzeń z tej okazji. Następnie wystąpił zespół muzyczny „Ekspert", który zaprezentował najpopularniejsze utwory muzyki biesiadnej. Dzięki pani Marii Szaraj - kierownik WDK oraz paniom z Caritasu, które przygotowały poczęstunek, spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze, a także stało się doskonałą okazją do integracji mieszkańców Leszczyny.

                                                                         Materiał nadesłany. Opracowanie i wprowadzenie: Tadeusz Olszewski