powiększ tekst A A A

czwartek 01.02.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

KTO NIE BYŁ NIECH ŻAŁUJE - RELACJA Z GMINNEGO KONCERTU KOLĘD

        W niedzielne popołudnie 28 stycznia 2018r. kościół pw. Św. Małgorzaty w Trzcianie rozbrzmiewał śpiewem pięknych polskich kolęd i pastorałek. Działo się to za sprawą organizowanego po raz pierwszy w naszej gminie Gminnego Koncertu Kolęd.
        Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się zespoły z terenu naszej gminy. Wspólne kolędowanie rozpoczął zespół „Expert" z Leszczyny. Tuż po nim wystąpił współdziałający z Domem Kultury w Łapanowie, a pochodzący z Kierlikówki znany zespół „Cud i Przyjaciele", którego dyrygentem jest P. Marek Sobczyk. Następnie piękną kolędę „Gdy śliczna Panna" wykonała Angelika Adamczyk z Leszczyny. Kolejnym wspaniale prezentującym się wykonawcą był działający od 10 lat przy gimnazjum w Trzcianie zespół „Śpiewające gitary", prowadzony przez P. Martę Błasińską. Nie zabrakło również reprezentantów Kamionnej. W pięknej aranżacji kolędy i pastorałki wykonał zespół „Vox Eremi", którego od 10 lat prowadzi P. Renata Paruch. Przepiękną pastorałkę „Kolęda dla nieobecnych" wyśpiewała Wiktoria Dudziak z Kamionnej. Wspaniale zaprezentowały się młode dziewczyny ze scholi z Kierlikówce, które od trzech lat ćwiczą pod wodzą P. Małgorzaty Mikołajek. Ostatnim wykonawcą, którego kolędy wybrzmiały na kościelnej scenie, byli gospodarze, czyli Chór Parafialny z Trzciany pod batutą organisty P. Stanisława Grabowskiego. Na zakończenie wszyscy wykonawcy otrzymali z rąk Wójta Gminy Trzciana dyplomy oraz pamiątkowe anioły.
        Pomysłodawczynią i głównym organizatorem koncertu była P. Agnieszka Bębenek z Urzędu Gminy w Trzcianie. Koncert odbył się przy współpracy z kierownikiem świetlicy gminnej i świetlicami filialnymi. Serdeczne podziękowania za oświetlenie i pomoc techniczną oraz zaangażowanie przy realizacji koncertu należą się ks. Jaromirowi Buczakowi. Dziękujemy również P. Dariuszowi Stokłosa za sprawną i profesjonalną obsługę sprzętu nagłaśniającego. Jesteśmy wdzięczni ks. Proboszczowi Władysławowi Midurze, za możliwość organizacji koncertu w kościele, gdzie mogliśmy stworzyć niepowtarzalny i magiczny klimat.
        Dodatkowo pragniemy poinformować, że Wójt Gminy Trzciana doceniając zaangażowanie i przepiękne występy wykonawców postanowił przekazać dla każdego z zespołów nagrodę w postaci bonu o wartości 400,- zł.
        Dziękując jeszcze raz wszystkim zespołom i solistom, którzy uczestniczyli w Gminnym Koncercie Kolęd, mamy nadzieję spotkać się i wspólnie kolędować za rok.

Dla zainteresowanych krótka relacja wideo części wykonawców na YouTube:

Spiewające Gitary: https://www.youtube.com/watch?v=3TDR75qPLXM

Schola z Kierlikówki: https://www.youtube.com/watch?v=5We6ZUq7r0w

Wiktoria Dudziak z Kamionnej: https://www.youtube.com/watch?v=rKLx0IIphvY