powiększ tekst A A A

środa 14.03.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

TRWAJĄ PRACE PRZY ROZBUDOWIE WDL W UJEŹDZIE

        Prawie nieprzerwanie trwają prace przy rozbudowie WDL w Ujeździe.

        Efektem robót wykonanych w 2017r. była rozbudowa sali w stanie surowym otwartym. Prace były możliwe dzięki licznemu gronu prywatnych sponsorów. Strażacy i mieszkańcy w czynie społecznym wykonali całość prac ziemnych, betonowych, murarskich i konstrukcję więźby dachowej. Właściciele firm prywatnych użyczali sprzętu, w tym koparek. Dopiero po organizacji VI. Dożynek Wiejskich, Wójt Gminy Trzciana, doceniając ogrom wykonanej samodzielnie pracy przychylił się pozytywnie do wniosku o dofinansowanie budowy. W efekcie jak już informowaliśmy, uchwałą Rady Gminy w listopadzie 2017r. przekazano na rozbudowę WDL w Ujeździe 45 tys. zł, za które zakupiono blachę trapezową do pokrycia dachu, wełnę mineralną, okna z PCV i drzwi zewnętrzne aluminiowe. 

        Wszystko to jest już zamontowane. Z pomocą strażaków i mieszkańców ocieplono dach wełną mineralną. Wykonano instalację elektryczną. Następnie firma z Ujazdu wykonała gratisowo tynki wewnętrzne. Przeorganizowano także kuchnię, wykonano izolację z folii budowlanej, docieplenie styropianem pod posadzki oraz przygotowano ogrzewanie podłogowe, gdyż w przyszłości (jeżeli zgromadzone będą odpowiednie środki) planuje się ogrzewanie sali zasilane pompą ciepła. Wszystkie te prace wykonali strażacy wraz z mieszkańcami wsi. W ubiegłym tygodniu w nowej sali została wykonana wylewka cementowa. Obecnie wykonywany jest stelaż metalowy połaci dachowej wraz z montażem suchych tynków.

       Organizatorzy rozbudowy zachęcają wszystkich mieszkańców wsi do czynnego włączania się w prace podejmowane przy rozbudowie świetlicy, która będzie służyć całej społeczności Ujazdu.

wprowadzający: A.B.