powiększ tekst A A A

poniedziałek 19.03.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

Wieści z Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie.

Czas szybko upływa a w naszym Domu wiele się dzieje.

       Zaraz po Nowym Roku rozpoczął się okres, którego mottem było „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś, niech kolęduje z nami cała ziemia".

Już 3 stycznia zaprosiła nas Publiczna Szkoła w Kierlikówce; mieliśmy okazję obejrzeć jasełka i piękny występ przedszkolaków oraz wspólnie pośpiewać kolędy.

10 styczna gościliśmy młodzież z ZPO w Trzcianie – był to koncert kolęd.

Natomiast 11 stycznia była nasza rewizyta w OWS „Babciaki" w Trzcianie. Uczestnicy OWS zaprezentowali nam współczesną wersję satyryczną "Kopciuszka'", no i oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania kolęd. Kolędowaliśmy jeszcze w Przedszkolu w Trzcianie 12 stycznia. A 24 stycznia podejmowaliśmy już tradycyjnie w naszym Domu Rodziny na noworocznym spotkaniu. Przygotowaliśmy występ grupy kolędniczej. Była okazja do wspólnych rozmów ale też i śpiewu. Okres kolędowania zakończyliśmy 31 stycznia wraz z Chórem Seniora w Łapanowie, który gościł u nas.

Okres karnawału to także czas zabaw – bawiliśmy się również i my. Najpierw w ŚDS- ie w Żegocinie a w Tłusty Czwartek karnawałowo było w Naszym Domu: konkursy, wspólna zabawa i obowiązkowa konsumpcja słodkich pączków i oponek jak przystało na ten dzień .

Był też „walentynkowy„ wyjazd do kina na komedię romantyczną. Dbamy też o naszą kondycję i sprawność fizyczną, nasza fizjoterapeutka prowadzi codzienne gimnastykę, w której frekwencja jest coraz większa.

Z rozmachem świętowaliśmy Dzień Kobiet uczestnicząc w wyjątkowym koncercie życzeń , były też kwiaty dla pań, upominki i słodki poczęstunek.

Teraz przygotowujemy się już do Świąt Wielkanocnych . W naszych pracowniach praca wre – powstają kartki świąteczne, kwiaty wiosenne z bibuły, pisanki, kurczaki z filcu, różnego rodzaju stroiki i ozdoby.

Materiał nadesłany: ŚDS Rdzawa

Wprowadzenie: M.R.