powiększ tekst A A A

poniedziałek 26.03.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

GMINNE ELIMINACJE TURNIEJU BRD

 Publiczna Szkoła Podstawowa w Kierlikówce 23 marca 2018 r. była gospodarzem gminnych eliminacji Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, w którym wzięli udział uczniowie z czterech szkół podstawowych i jednego gimnazjum. Wszystkich reprezentantów szkół wraz z opiekunami powitała Dyrektor Szkoły pani Beata Stochel.
Uczestnicy swoje wiadomości z BRD wykazali w pisemnym teście wiedzy, a umiejętności praktyczne zaprezentowali jeżdżąc na rowerze po sprawnościowym torze przeszkód.
 Test składał się z 25 pytań dotyczących przepisów ruch drogowego i udzielania pierwszej pomocy, natomiast tor sprawnościowy obejmował 6 przeszkód: równoważnia, slalom z ograniczeniem, ósemka, korytarz z desek, żmijka, zatrzymanie. Eliminacje przygotowały nauczycielki: Dorota Grabowska i Paulina Więcław.
 W kategorii szkół podstawowych wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce PSP Kierlikówka w składzie: Julia Mroczek, Natalia Szaraj, Wojciech Król, Filip Fasuga (opiekun D. Grabowska, P. Więcław)
II miejsce PSP Łąkta Dolna w składzie: Izabela Janiczek, Julia Długosz, Łukasz Natanek, Szymon Burkowicz (opiekun D. Grabowska) i PSP Trzciana w składzie: Gabriela Klejdysz, Liliana Skalska, Piotr Bębenek, Sebastian Węglarz (opiekun J. Rosiek)
III miejsce PSP Kamionna w składzie: Emily Błasińska, Urszula Krawczyk, Mateusz Gnyla, Patryk Kmiecik (opiekun A. Zbyrowska)
 Gimnazjalna reprezentacja jako jedyna z PG w Kamionnej (Aleksandra Cygan, Aleksandra Widła, Andżelika Górka) odniosła zwycięstwo (opiekun A. Zbyrowska).
W zmaganiach indywidualnych poszczególne miejsca zdobyli:
Szkoła podstawowa:
I m Julia Mroczek - PSP Kierlikówka
II m Łukasz Natanek - PSP Łąkta Dolna
III m Piotr Bębenek - PSP Trzciana oraz Natalia Szaraj -PSP Kierlikówka
Gimnazjum:
I m Aleksandra Cygan - PG Kamionna
II m Aleksandra Widła - PG Kamionna
III m Andżelika Górka - PG Kamionna
 Laureatom puchary, medale i dyplomy wręczyła Dyrektor Szkoły pani Beata Stochel. Zwycięskim drużynom gratulujemy i życzymy powodzenia w czasie eliminacji powiatowych, które odbędą się 25.04.2018 r. w Starym Wiśniczu.

                         Material nadesłany: PW, foto: DG, PW. Opracowanie i wprowadzenie: Tadeusz Olszewski