powiększ tekst A A A

wtorek 27.03.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE W ŚDS RDZAWA

 Środowiskowy Dom Samopomocy w Rdzawie realizuje wiele ciekawych i wartościowych przedsięwzięć. Niektóre z nich mają cykliczny charakter. Tak jest w przypadku Śniadań Wielkanocnych, organizowanych od kilku lat przez kadrę i uczestników tego Domu.
 W tym roku takie spotkanie odbyło się tuż przed Wielkim Tygodniem, 22 marca 2018 roku. Do odświętnie udekorowanego Domu w Rdzawie zostali zaproszeni goście z powiatu (Wicestarosta Bocheński - Józef Mroczek,  Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie - Elżbieta Paczyńska) oraz Gminy Trzciana (Wójt Józef Nowak, Sekretarz Gminy - Danuta Michniak-Dutkiewicz, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej). Wszystkich przybyłych powitała i przedstawiła kierowniczka ŚDS-u - Barbara Borowiec. 
  Życzeniami świątecznymi i podziękowaniami za zaproszenie zwrócili się do zgromadzonych, najpierw Starosta Józef Mroczek, a po nim Wójt Józef Nowak. Życzyli, aby tak miła atmosfera panowała przez cały rok, aby Święta Wielkanocne upłynęły wszystkim w zdrowiu i nadziei na lepsze jutro. Życzenia świąteczne złożyła także Pani Kierownik Barbara Borowiec.
 Przez kilkadziesiąt kolejnych minut zgromadzeni oglądali i słuchali prezentacji uczestników ŚDS-u, którzy pod kierunkiem pani Bronisławy Mikołajek  przygotowali refleksyjny montaż słowno - muzyczny, mający za zadanie nie tylko dostarczyć wrażeń estetycznych i wiedzy religijnej, ale także przygotować do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Słowami życzeń "Wesołego Alleluja" zakończył się nagrodzony gorącymi prawami występ, po czym wszystkich zaproszono do stołów na wielkanocne śniadanie, w którym nie mogło zabraknąć żurku z kiełbasą oraz jajek.
 Rodzinna atmosfera tego spotkania - to kolejna wartość, jakiej doznali uczestnicy spotkania. Oby taka sama atmosfera zapanowała w każdym własnym domu uczestników i gości w czasie najważniejszych Świąt w Roku Liturgicznym Kościoła Katolickiego.

                                                    Zdjęcia i relacja oraz wprowadzenie: Tadeusz Olszewski