powiększ tekst A A A

poniedziałek 09.04.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

GABRIELA PIETRAS NA WARSZTATACH MATEMATYCZNYCH W GDYNI

 Gabriela Pietras, uczennica kl. VII PSP w Leszczynie ma na swoim koncie wiele nagród i osiągnięć, dzięki niezwykłemu talentowi i rzetelnej pracy odniosła liczne sukcesy w konkursach i olimpiadach matematycznych w skali kraju oraz o charakterze międzynarodowym. Zapewniło jej to zaszczytne miejsce wśród uczestników Krajowych Warsztatów Matematycznych w Gdyni. Odbyły się one w dniach 16 – 18 lutego 2018 r. w Gdyni, dzięki Krajowemu Funduszowi na rzecz Dzieci. Warsztaty zorganizowane były pod przewodnictwem znanego polskiego matematyka, profesora Wojciecha Tomalczyka, autora wielu książek o tematyce matematycznej dla dzieci i młodzieży. Wykłady, ćwiczenia oraz prezentacje uczestników odbywały się w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni.
 Tematami wykładów i ćwiczeń były m.in.: ułamki egipskie w algebrze i geometrii, zagadnienia związane z sumą kolejnych liczb naturalnych, sprytne obliczanie pól czworokątów, zagadnienia geometryczne na konkursach i olimpiadach. Ponadto pod okiem wykładowców uczestnicy samodzielnie rozwiązywali zadania, które pozwalały im lepiej zrozumieć prezentowane zagadnienia. Dla szczególnie uzdolnionych młodych matematyków spotkanie było okazją poszerzenia wiedzy i umiejętności oraz odkrywania tajników „Królowej Nauk".W wolnych chwilach uczestnicy warsztatów doskonalili naukę gry w brydża. Mimo bardzo rozbudowanego programu naukowego warsztatów, uczniowie mogli również zwiedzić z przewodnikiem Trójmiasto: centrum Gdyni – Bulwar Nadmorski i Akwarium Oceanograficzne, najstarszą część Gdańska, Stocznię Gdańską i najważniejsze zabytki tego miasta.
 Szczególne uznanie należy się rodzicom Gabrysi, którzy swoim zaangażowaniem, staraniom i ciężką pracą umożliwiają córce rozwijanie wielkich zdolności i pasji. Dzięki temu Gabriela znalazła się w gronie najlepszych młodych matematyków w kraju, którzy końcem lutego zjechali do Trójmiasta. Jeszcze raz zatem serdecznie gratulujemy!

                                                 Materiał nadesłany. Opracowanie i wprowadzenie: Tadeusz Olszewski