powiększ tekst A A A

poniedziałek 23.04.2018

Kategoria
Informacje Urzędu Gminy

WÓJT GMINY TRZCIANA OTRZYMAŁ PROMESĘ NA REMONT BOISKA W KIERLIKÓWCE

        W ostatni piątek 20 kwietnia Wójt Gminy Trzciana, uczestniczył w inauguracji projektu „Małopolskie boiska" i odebrał z rąk Przedstawicieli Zarządu Województwa Małopolskiego Promesę pomocy finansowej na realizację inwestycji pn.„Remont boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Kierlikówce".

        Jak już Państwa informowaliśmy, w ramach pilotażowego projektu „Małopolskie boiska", Gmina Trzciana uzyskała ponad 123 tys. zł dofinansowania na remont boiska w Kierlikówce. „Małopolskie boiska" to projekt, realizowany w Województwie Małopolskim po raz pierwszy. Z powiatu bocheńskiego dofinansowanie otrzymały 4 samorządy: Gmina Bochnia, Gmina Lipnica Murowana, Gmina Trzciana i Powiat Bocheński.

        Wniosek zakłada remont istniejącego, asfaltowego boiska, na boisko z nawierzchni bezpiecznej poliuretanowej. W ramach prac wykonane zostaną roboty ziemne, remont odwodnienia boiska oraz dostawa i montaż urządzeń sportowych. Łączna wartość prac oszacowana została na ponad 290 tys zł.

        W ramach programu można było uzyskać dofinansowanie w wysokości do 50% kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 200 tys. złotych na remontowane boisko. Pozostała część środków pozostaje w gestii budżetu gminy.

wprowadzający: A.B.