powiększ tekst A A A

wtorek 08.05.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

PATRYCJA BUREK W FINALE MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU HUMANISTYCZNEGO

       „Czytać, czy nie czytać?" - wielu młodych ludzi, przed którymi staję konieczność zapoznania się bardziej wnikliwego z treścią lektury obowiązkowej, zadaje sobie takie pytanie. Nie wszyscy ( na szczęście). A już z całą pewnością nie można tego powiedzieć o Patrycji Burek.


        Patrycja to uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej w Trzcianie, która została finalistką Małopolskiego Konkursu Humanistycznego w bieżącym roku szkolnym. Nim osiągnęła ten sukces, przebrnęła przez trzy etapy, a każdy związany z napisaniem testu. Aby to zrobić, musiała zapoznać się bardzo dokładnie z treścią wielu lektur, wskazanych przez organizatorów, nierzadko trudno dostępnych i niełatwych. W każdym z etapów osiągała wysokie wyniki punktowe, świadczące o sporych umiejętnościach analizy utworów i tworzenia samodzielnie dłuższych tekstów.

       Patrycja nie mówi „dość". W przyszłym roku szkolnym zamierza znów zmierzyć się z wyzwaniem i sięgnąć po tytuł laureata. Nam pozostaje tylko życzyć powodzenia, trzymać kciuki i stawiać innym za przykład.

 

Materiał nadesłany: ZPO Trzciana

Wprowadzenie: M.R.

Foto relacja: