powiększ tekst A A A

wtorek 15.05.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

KOLEJNY SUKCES GABRIELI PIETRAS

 Uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej w Leszczynie Gabriela Pietras, po raz kolejny wzięła udział w Małopolskim Konkursie Prac Matematycznych organizowanym przez Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego, wspólnie z Oddziałem Krakowskim Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Prace pisemne oceniane były przez pracowników naukowych Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo - Hutniczej oraz Uniwersytetu Pedagogicznego.
 Uczennica podjęła się napisania pracy pt. „Wokół twierdzenia Morse'a – Hedlunda". Praca została napisana pod kierunkiem Pani mgr Marthy Łąckiej, pracownika naukowego z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zakwalifikowała się do finału, a 25 kwietnia 2018 r. prezentowała swoje dokonania w auli im. prof. Danka na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Gabriela została laureatem tego konkursu zdobywając nagrodę I stopnia.
Praca Gabrysi została również zakwalifikowana do finału XXXVI Ogólnopolskiego Sejmiku Matematyków organizowanego przez Pracownię Matematyki i Informatyki Pałacu Młodzieży w Katowicach i Stowarzyszenie "Z Nauką w Przyszłość" przy współpracy Instytutu Matematyki Uniwersytetu Śląskiego. Jury Sejmiku pod przewodnictwem prof. dr hab. Macieja Sablika postanowiło wyróżnić 21 najlepszych prac z całej Polski, których autorzy wraz z opiekunami wezmą udział w spotkaniu finałowym mającym się odbyć w dniach 14.06 – 17.06.2018 r. w Szczyrku.
  Gratulacje dla Gabrieli Pietras oraz dla Pani mgr Marthy Łąckiej – opiekuna pracy. Niech te sukcesy będą inspiracją i motywacją dla innych uczniów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania matematyczne. Jesteśmy dumni z Gabrysi sukcesów. Gratulacje składamy także rodzicom i dziękujemy za ogromne zaangażowanie w rozwijaniu zainteresowań córki.

               Dyrektor Szkoły , nauczyciele oraz koleżanki i koledzy ze Szkoły Podstawowej w Leszczynie
               Materiał nedesłany. Opracowanie i wprowadzenie: Tadeusz Olszewski