powiększ tekst A A A

wtorek 22.05.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

XXIII BIEGI SZTAFETOWE TRZCIANA - ŁAPANÓW

  Już po raz dwudziesty trzeci Urzędy Gmin w Łapanowie i Trzcianie zorganizowały wspólna imprezę sportową - Rejownowe Biegi Sztafetowe. Ośmiokilometrowa trasa, najpierw droga powiatową z centrum Trzciany do skrzyżowania, potem drogą wojewódzką 966 do rynku w Łapanowie jest dedykowana pamięci żołnierzy Batalionów Chłopskich, walczących na tym renie w latach II wojny światowej.
 W tegorocznej edycji biegu wzięło udział 16 drużyn, 10 sztafet szkół podstawowych oraz 6 gimnazjalnych, wyłącznie z gmin: Lipnica Murowana, Łapanów i Trzciana. Piękna słoneczna pogoda z lekkim wietrzykiem sprzyjała młodym biegaczkom i biegaczom oraz organizatorom, na czele z pracownikiem Urzędu Gminy w Łapanowie Tadeuszem Mazurem.
 W Trzcianie jako pierwsze wruszyły w kierunku Łapanowa dziewczęta. Ten pierwszy odcinek od kilku lat jest dedykowany jednemu z pomyslowadców tej imprezy - Ś.P. Leopoldowi Malikowi. Najszybiej przebiegła go Patrycja Klęsk i to właśnie ona odebrała podczas ceremonii końcowej przed budynkiem Urzędu Gminy w Łapanowie okazały puchar. Tegoroczny bieg to przede wszystkim triumf biegaczy szoły w Leszczynie. Podopieczni Stanisława Tracza - gimnazjaliści zajęłi w swojej kategorii pierwsze miejsce, wyprzedzając sztafety gimnazjalne z Łapanowa i Trzciany. Zwycięska sztafeta biegła w składzie: Oliwia Roman, Mateusz Pyrz, Weronika Tworzydło, Arkadiusz Krawczyk, Julia Paciorek, Mikołaj Mikołajek, Katarzyna Stańdo, Dawid Wolak, Marcelina Pyrz i Nikodem Cygan.
 W grupie szkół podstawowym najszybciej pobiegła sztafeta z Łapanowa, biegnąca w składzie; Aneta Kaja, Wiktoria Hejmo, Kinga Hejmo, Wiktoria Opioła, Aleksandra Furtak, Radosław Płachta, Piotr Hojda, Wojciech Duda, Maciej Kukla, Piotr Sobczyk. Drugie miejsce wywalczyła sztafeta ze Szkoły Podstawowej w Leszczynie, trzecie ze Szkoły Podstawowej w Rajbrocie.
 Trzxy pierwsze sztafety w obu kategoriach otrzymały puchary, ufundowane przez Małopolskie Zrzeszenie LZS, wszystkie pamiatkowe dyplomy. Podczas końcowej ceremonii wręczali je: Wójt Gminy Łapanów Robert Roj, Sekretarz Gminy Trzciana - Danuta Michniak-Dutkiewicz oraz Jerzy Bąk - Wiceprezes Nałopolskiego Zrzeszenia LZS.
 Dziękując organizatorom uczestnikom i ich opiekunom Wójt Robert Roj wyraził nadzieję, że w nastęnej imprezie z tego cyklu weźmie udział zdecydowanie większa liczba uczestników.
 Warto dodać, że impreza była bardzo dobrze zorganizowana i zabezpieczona przez strażaków - ochotników z obu gmin, kilka załóg policyjnych oraz pielęgniarkę z ZOZ Łapanów.

Wyniki:
a) szkoły podstawowe: 1. Łapanów, 2. Leszczyna, 3. Rajbrot, 4. Kierlikówka, 5. Grabie, 6. Kamionna, 7. Trzciana, 8. Łąkta Dolna, 9. Cichawka, 10. Sobolów.
b) gimnazja: 1. Leszczyna, 2. Łapanów, 3. Trzciana, 4. Rajbrot, 5. Sobolów, 6. Tarnawa.

Fotogaleria >>>

Relacja wideo >>>

                                 Zdjęcia, relacja, wideo, wprowadzenie: Tadeusz Olszewski. Współpraca: Tadeusz Mazur