powiększ tekst A A A

czwartek 24.05.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

OSP LESZCZYNA WŁĄCZONA DO KRAJOWEGO SYSTEMU RATOWNICZO-GAŚNICZEGO

W dniu wczorajszym, tj. 23 maja 2018r. odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka organizowane przez Państwową Straż Pożarną w Bochni. Podczas tych obchodów uroczyście wręczono jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej z Leszczyny decyzję o włączeniu tej jednostki z dniem 1 maja 2018r. do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

W obchodach uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele straży, policji oraz władz samorządowych. Decyzję dla OSP z Leszczyny wręczył Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Stanisław Nowak, a odebrał ją prezes Ochotniczej Straży Pożarnej z Leszczyny- Marek Stochel. W uroczystościach uczestniczył również poczet sztandarowy jednostki z Leszczyny oraz przedstawiciele jej zarządu.

Ochotnicza Straż Pożarna w Leszczynie została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w związku ze specjalizacją, jaką strażacy podjęli się zrobić. OSP w Leszczynie będzie specjalizować się w działaniach poszukiwawczo-ratowniczych. Strażacy uzyskali już doposażenie w tym zakresie (co było niezbędnym warunkiem włączenia do systemu) oraz uczestniczyli oraz będą uczestniczyć w niezbędnych szkoleniach.

Strażakom z OSP w Leszczynie serdecznie GRATULUJEMY!

wprowadzający: A.B.