powiększ tekst A A A

czwartek 24.05.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

VI Gminny Konkurs Plastyczny dla przedszkolaków

 

"Jemy smacznie, zdrowo i kolorowo" - konkurs plastyczny

 

       26 kwietnia w Publicznym Przedszkolu ZPO w Trzcianie odbył się VI Gminny Konkurs Plastyczny, który skierowany był do dzieci 5-cio i 6-cioletnich uczęszczających do przedszkoli na terenie gminy Trzciana.

W tym roku hasło przewodnie brzmiało: "Jemy smacznie, zdrowo i kolorowo", i miało uświadomić, że posiłki powinny być nie tylko zdrowe, dostarczają również przyjemności smakowych i wizualnych, przygotowanie posiłku może być ciekawą zabawą. W tegorocznym konkursie wzięli udział przedstawiciele z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z Leszczyny, Łąkty Dolnej, Kamionnej i Kierlikówki oraz Trzciany.

Uczestnicy konkursu samodzielnie, z dowolnych materiałów plastycznych wykonali wyjątkowe prace. Po prawie godzinnej twórczości, dzieci otrzymały słodki poczęstunek, a w tym czasie wyłoniono zwycięzców. Jury konkursy, w skład którego weszły wszystkie Panie wychowawczynie reprezentujące przedszkola, zdecydowały nagrodzić następujące dzieci:

w grupie 5-ciolatków
1 miejsce - Anna Skiba, Przedszkole "Kubuś Puchatek", Kierlikówka
wyróżnienie - Marcelina Burkowicz, Łąkta Dolna

w grupie 6-ciolatków
1 miejsce - Nadia Matras, ZPO w Trzcianie
wyróżnienie - Anita Krawczyk, Leszczyna,

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Przedszkolakom dziękujemy za udział, a Paniom wychowawczyniom za przygotowanie dzieci do konkursu i serdecznie zapraszamy w przyszłym roku.

 

Materiał nadesłany: Ewa Gądek

Wprowadzenie: M.R.